THT DUYURU

chat
takipci
chat
Seçenekler

Facebook’un Android Uygulaması Google Play’den Kalkabilir!

kenzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderasyon Lideri
Üyelik tarihi:
12/2010
Nereden:
Trondheim
Mesajlar:
8.542
Konular:
1464
Teşekkür (Etti):
3828
Teşekkür (Aldı):
2662
Ticaret:
(0) %
1
465
05-01-2016 18:29
#1


Aralarından su sızmadığını zannettiğimiz Facebook ve Google arasında meğer ne sorunlar varmış; Facebook’un Android uygulamasının Google Play’den kalkabileceği söyleniyor.


Google için her zaman ‘internetin patronu’ deriz. Birçok şirket, hala gelirlerinin büyük bir bölümünü Google AdSense üzerinden elde ediyor. Ayrıca şirketin yan ürünleri olan YouTube, Gmail, Google Play’den bahsetmemize sanırım gerek yok. İnternet dünyasında olup da (hadi Gmail’i bir kenara bırakalım), Google ve ürünlerini kullanmayan ne bir insan, ne de bir şirket kaldı. Fakaat, öyle bir haber duyduk ki bizi bile şok etti: Facebook’un Android uygulamasının Google Play’den kalkabilir.

Facebook’un, bu olayın gerçekleşme ihtimaline karşılık şimdiden önlemlerini almaya başladığı söyleniyor. Google Play’de yer alan uygulamalarını kendi çözümleriyle kullanıcılarına sunacak olan Facebook, bu sayede hiçbir kullanıcısının mağdur olmamasını sağlayacak.Ayrıca durum yalnızca Facebook Android uygulamasıyla da sınırlı değil. Facebook’un, bünyesinde bulunan Google Haritalar özelliğini de tamamen terk edeceği belirtiliyor. Kısacası Facebook, Android kanadındaki hemen hemen tüm özellikleri kaldırıp kendi çözümünü kullanacak.Vallahi sizin gibi ben de bu duruma oldukça şaşırdım. Şimdilik Facebook’un resmi blog sayfası olan newsroom.fb.com’da bir açıklama bulunmuyor. Olay resmileştiği taktirde gerekli bilgiye ulaşıp sizlere aktaracağım.


---------------------
HACKERTHT Teşekkür etti.
HACKERTHT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2006
Nereden:
TÜRK
Yaş:
40
Mesajlar:
10.478
Konular:
316
Teşekkür (Etti):
6736
Teşekkür (Aldı):
3462
Ticaret:
(0) %
05-01-2016 18:32
#2
teşekürl ederim bilgi için saol
--------------------- Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk’e kılıç kaldıran eli kır!

Her Gün Ölmekten Se Bir gün Ölmeyi Tercih Ederim !

TurkHackTeam.Org/Net © 2006 - 2020
Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler