THT DUYURU

takipci
chat
Seçenekler

Facebook Android İçin Kendi Uygulama Mağazasını Geliştiriyor

kenzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderasyon Lideri
Üyelik tarihi:
12/2010
Nereden:
Edda
Mesajlar:
8.542
Konular:
1464
Teşekkür (Etti):
3825
Teşekkür (Aldı):
2657
Ticaret:
(0) %
16-01-2016 19:32
#1
Facebook Android İçin Kendi Uygulama Mağazasını Geliştiriyor


Kendi sektörleri bazında sık sık karşı karşıya gelen Facebook ve Google, bu sefer fena bir konuda rakip olabilir.

Sadece bir sosyal ağ platformu olmaktan çıkarak artık mobil cihaz sektöründe hemen hemen her işe el atan Facebook, şimdi de Android işletim sistemli cihazlar için kendi mobil uygulama mağazasını geliştiriyor.

Şimdi şu konuda kafanız karışmasın; Facebook hali hazırda birkaç sene önce kendi ''Uygulama Merkezi'' ile uygulama mağazası oluşturmuştu. Ancak o mağaza, Facebook'un kendi uygulamasının içine gömülü olan bir platformdu.Burada sözünü ettiğimiz ise, tıpkı Google Play Store gibi Facebook'un da bir mağaza uygulaması geliştiriyor oluşu. Peki Facebook'un bu hamlesindeki amaç ne? Aslında tamamen Google'ın hükmünden kurtulmak diyebiliriz. Zira Google, özellikle Android cihazlarda Play Store da dahil olmak üzere elinin altında bulunan bütün uygulamalar için bir bağlamda öncelik istemekte.

Hatta bu konudan hem Android cihaz üreticileri, hem de Yandex gibi çeşitli sektörler bazında Google'ın rakibi şirketler son derece şikayetçiydi. Anlaşılan Facebook da aynı şekilde Google'dan bıkmış gibi. Google'ın uygulamalar üzerinde son sözü söyleyen konumda olmasını artık istemeyen Facebook, bu sebeple böyle bir adım atıyor olabilir.Facebook'un kendi uygulama mağazası ne zaman kullanıma sunulacak, ya da sistem nasıl olacak henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak bizim daha çok merak ettiğimiz şey, olur da Facebook böyle bir hamle yaparsa Google'ın kendi uygulama mağazasında Facebook'a ve sahip olduğu uygulamalara tutumu ne olur? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Slashgear
---------------------

vip@turkhackteam.org

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler