THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Fortnite Hesabının Güvenliği Nasıl Sağlanır?

'Leroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Basın & Medya Ekibi (Stajyer)
Üyelik tarihi:
07/2016
Nereden:
Rivia
Yaş:
4
Mesajlar:
2.600
Konular:
558
Teşekkür (Etti):
124
Teşekkür (Aldı):
547
Ticaret:
(0) %
0
822
11-05-2020 23:08
#1
Bir Fortnite oyuncusu ve Epic Games hesabı sahibi olarak, hesabının başkaları tarafından erişilebilir olmaması hesap güvenliğin için atabileceğin en önemli adımlardan biri. Hesabının güvenliğini ciddiye alırsan; başkalarının senin ödeme yöntemlerinle alışveriş yapmasına, oyunlarında uzaklaştırmayla sonuçlanabilecek davranışlar sergilemesine veya daha büyük hasarlara sebep olabilecek şeyler yapmasına engel olmuş olursun.EN İYİ FORTNİTE HESAP GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLARIM?
Çok Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı (MFA) etkinleştirmek, hesabının güvenliğini sağlamak için en iyi yöntemlerden biridir. Çok Aşamalı Kimlik Doğrulama sayesinde Fortnite hesabına erişim için, kullanıcı adın ve şifrene ek olarak, kullanım süresi kısa süre içinde dolan ve yalnızca bir kez kullanılabilen bir güvenlik kodu gerekir. Fazladan bilgi gerektiğinden, hesabına başkalarının erişmesi zorlaşır.


MFA'yı etkinleştirdiğin takdirde, hesabına giriş yaparken güvenlik kodunu girmen gereken durumlar şunlar olacak:
Epic Games hesabınla ilişkili e-posta adresinin doğrulandığından emin ol.
→ "Hesap" sayfasına gir.
→ "Şifre ve Güvenlik" sekmesini aç.
→ Sayfanın aşağısındaki "İki Aşamalı Kimlik Doğrulama" bölümüne gel.
→Güvenlik kodlarını almak için tercih ettiğin yöntemi seç.


Eğer bir Doğrulayıcı Uygulaması kullanmayı seçersen, lütfen Epic Games'in desteklediği yaygın doğrulayıcı uygulamalarından birini seçmeye dikkat et:
→ Google Authenticator
→ LastPass Authenticator
→ Microsoft Authenticator
→ Authy


Doğrulayıcı uygulaması kullanmayı seçtiysen, "Doğrulayıcı Uygulaması" bölümündeki "Yedek Kodları Al" butonuna tıklaman iyi olabilir. Bu butona tıklamak, doğrulayıcı uygulamana erişimini kaybedersen güvenlik kodları olarak kullanabileceğin kodlar oluşturacaktır. Bu kodları not almayı unutma.

Eğer E-posta Doğrulaması yöntemini seçersen, hesabına giriş yapmak için güvenlik kodu gerektirecek bütün işlemler, doğru kodun e-posta aracılığıyla gönderilmesini tetikleyecek.


HESABIMIN GÜVENLİĞİ İÇİN BAŞKA NE YAPABİLİRİM?
Epic hesabının güvenliğini sürdürebilmek için diğer çevrimiçi hesaplarından farklı bir şifre kullanmalı ve şifreni kimseyle paylaşmamalısın. Buna Epic Games'i temsil ettiğini iddia eden insanlar da dahil. Çünkü Epic Games senden asla şifreni istemez.

Kaynak ; https://tik.lat/mdQx3
---------------------
Konu 'Leroy tarafından (11-05-2020 23:10 Saat 23:10 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler