THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Fortnite'da Zafere Ulaşmak İçin 12 Strateji

'Leroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Basın & Medya Ekibi (Stajyer)
Üyelik tarihi:
07/2016
Nereden:
Rivia
Yaş:
4
Mesajlar:
2.600
Konular:
558
Teşekkür (Etti):
124
Teşekkür (Aldı):
547
Ticaret:
(0) %
0
891
20-05-2020 16:14
#1

Sabırlı Olun!

Kaybetmenin en hızlı yolu, savaşta hayatta kalmaya hazır olup olmadığınızı düşünmeden karşılaştığınız her düşmanı meşgul etmektir. Bir dövüş oyununda mantıksız görünse de, savaşmamayı ve hatta kaçmayı tercih etmek sorun değil.

Savaşarak iki oyuncuyu tespit ettiğinizde, ateş etmeyin. Bir oyuncu diğerini öldürdüğünde, saldırına başla. Muhtemelen diğer oyuncu sadece birkaç saniye boyunca rulmanlarını alamayacak, aynı zamanda bir miktar hasar almış ve ilk dövüşten sonra zayıflamış olacak.
Nişan Almayı Öğrenin!

Oyun çeşitliliği için harika olsa da, Battle Royale'de bulunan çok sayıda silah, farklı hedefleme stratejileri öğrenmeniz gerektiği anlamına geliyor. Genel olarak konuşursak, silah ne kadar iyi olursa amacı da o kadar iyi olur.

Amacınızı gerçekleştirmenin en kolay yolu, aşağıdaki şekilde olduğu gibi Yaratıcı moda geçmek ve bir duvara ateş etmektir.
Bir ipucu olarak, nasıl hedefleneceğini bilmenin yanı sıra, dengeli bir envantere de odaklanmak isteyeceksiniz. Popüler bir karışım, yuva 1'de bir saldırı tüfeği, yuva 2'de bir av tüfeği, yuva 3'te bir keskin nişancı tüfeği, yuva 4'te patlayıcılar ve yuva 5'te sağlık veya kalkan öğeleri içeriyor.Yapı Oluşturun!

Savaşlar neredeyse her zaman diğer oyunculara göre yükseklik avantajını kimin kazanabileceğine iner. Aşağıdaki şekilde olduğu gibi mevcut yapıları kullanarak daha yükseğe çıkamazsanız, hızlı bir şekilde bir rampa oluşturun. Mevcut bir yapının zirvesine çıkmak, manzarayı araştırmak ve düşmanları tespit etmek için harika bir yoldur, ancak yükseklik avantajı elde etmek veya erişilemeyen yerlere ulaşmak için genellikle kendi rampalarınızı oluşturmanız gerekir.

Fortnite'ta birilerini öldürmekten ziyade hayatta kalmak çok daha önemli. Herhangi bir basit yapıyı anında yaparsanız uzunca bir süre hayatta kalabilirsiniz. Hatta belki fırtına gelinceye kadar oradan çıkmazsınız. Bu arada 'Save the World' adlı oyun modunu satın aldıysanız bu modda bolca pratik yapabilirsiniz.Daha yüksek bir yükseklikten saldırdığınızda, saldırdığınız oyuncu genellikle daha azını görür, böylece daha küçük bir hedefi vardır. Öte yandan, diğer tüm oyuncuları görebilirsiniz.
Yapıların Zayıf Noktalarına Odaklanın!

Bir yapının temeline saldırırsanız ve yok ederseniz , tüm yapı, üzerinde herhangi bir şeyle veya herhangi biriyle birlikte çöker. Kazma genellikle ihtiyacınız olan tek şeydir, ancak bir savaş bölgesinde gerçek hız ve maksimum verimlilik için bir roket, el bombası veya uzaktan patlayıcı kullanın.

Yapısal temelleri almak için patlayıcı silahlar kullanın. Kolay hedeflerdir ve tüm yapının çökmesine neden olabilirler.


Drop Kovalayın!

Bu kutular güçlü efsanevi silahlar ve size büyük avantaj sağlayabilecek diğer malzemeler içerir. Ne yazık ki, bu tedarik düşüşleri oldukça belirgindir, bu nedenle diğer oyuncular da varlıkları hakkında kolayca uyarılırlar. Gökyüzünden bir balona bağlı mavi kasalar olarak düşmenin yanı sıra bip sesi çıkarırlar ve mavi bir parlama, kutunun nereye indiğini gösterir.

Bir kutunun düşüşünün içeriğini daha güvenli bir şekilde keşfetmek için, önce etrafınıza küçük bir yapı inşa edin. Bu, size öğeleri sıralamak ve envanterinizi güncellemek için gereken zamanı verir


Haritayı Bilin

Her yeni güncellemeyle haritayı öğrenin ve harita değişikliklerini takip edin. Çeşitli yerleri tanımak, fırtınanın önünde kalmak da işi kolaylaştırır.

Kulaklık Kullanın

Diğer oyuncuların nerede olduğunu bilmek savaşın yarısı (royale) olduğundan, kulaklık takmak, ganimetiniz olmasa bile, yaşam ve ölüm arasındaki fark olabilir. Kendi sesinizi minimumda tutun ve başka bir ses duyduğunuzda tetikte olun.Kalkan İksirlerinizi Hızlı Tüketin

Küçük mavi iyilik kabını alırsanız, hemen için. Fortnite oyununuzda büyük bir fark yaratacak. % 50 kalkan tutkunu maç boyunca sürer, ancak kalkan tutkunu olduğundan sizi düşme gibi belirli hasar türlerinden korumaz. Başlangıç için ​​maksimum sağlığınızı ikiye katlayabilir ve size ciddi bir avantaj sağlar.

Cesetleri Hemen Yağmalama!

Yağma yaparken en savunmasız haldesiniz. Rakibinize kolayca ölmemek için , Cesetleri hemen yağmalama , sabırlı kalın. Başkalarının yemi almasını bekleyin.

Ayrıca, yağma yaparken, kendi etrafınıza yapı inşa edin. Bu kalkan iksirlerinden daha da önemlidir , loot yaparken hedef olmanız an meselesi bu yüzden kendinizi güvene alın.
Eşya Toplarken Hızlı Olun

Hızlıca etraftaki tüm eşya noktalarını, yani evlerden dışarıdaki masalara kadar her yeri didik didik aramanız gerekli. Fakat bir noktada çok da oyalanmayın, çünkü evin içerisinde olduğunuz sürece harita kontrolünü kaybedeceksiniz. Hızlı eşya toplama alışkanlığı edinmeniz ve neye ihtiyacınız olduğuna çabucak karar vermeniz lazım. Tabancalardan ziyade diğer silahlara yönelin. Tabancalar şu an için oyunda pek de etkili değiller, özellikle düşmanlarınızın elinde güçlü bir silah varsa tabancayla öldürmek oldukça zor.Nereye Atlamalıyım?

Her oyunda ortalama 100 tane oyuncu oluyor. Oynadığımız moda göre (tek kişi, çift, tam ekip) atlama yeriniz değişkenlik gösterebilir, ancak bu noktada en önemli şey kalabalık yerlere atlamamak. Mümkün mertebe tek başınıza olacağınız yerlere düşmeye çalışın. Büyük şehirleri teğet geçmeye çalışın.

En önemlisi atlamadan önce otobüsün hangi yönden haritaya girdiğine ve hangi yöne doğru uçtuğuna bakın ve tam tersi bir noktaya atlayın. Yani otobüs kuzey tarafından gelip güney doğuya uçuyorsa olabildiğince batıya atlamaya çalışın. Düşüş noktanız uçağın gittiği yöne ne kadar ters olursa yalnız kalma ihtimaliniz de o kadar artacaktır diğer insanlardan uzağa kaçın ve bomboş bir bölgede eşya toplayın. İlk halka oldukça yavaş ilerlediği için haritanın neresinde olursanız, saklanmak iyi olacaktır.
Kaynaklarınıza Dikkat Edin!

Oyunda odun, tuğla ve demir olmak üzere 3 adet temel kaynak var. Kurduğunuz her yapı 10 adet kaynağa mal oluyor. Bu yüzden bolca kaynak toplamanız lazım. Oyun ortalarında toplamda en az 600 kaynağa sahip olmanız önemli.

Odun, en az dayanıklı ama en seri kurulan kaynak. Ağaçlardan rahat ve bolca bulabilirsiniz.

Tuğla, orta dayanıklılık ve orta kurulma süresi var, daha dayanıklı bir yapı için tercih edilebilir.

Demir, hem az hem de toplaması zahmetli bir kaynak. Sadece oyun sonunda alandan eminseniz daha sağlam bir yapı kurmak adına gerekebilir.

Kaynaklarda oduna ağırlık verebilirsiniz, demir ve tuğla için ekstradan çaba sarf etmeniz çoğu durumda gereksiz olacaktır
.

---------------------
Konu 'Leroy tarafından (20-05-2020 16:15 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.
'Börteçine Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler