Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Genel İçerik
> Fotoğraflar

Fotoğraflar Hoşunuza Giden Resimleri Burada Bizlerle Paylaşabilirsiniz ...

Dünyanın En İyi Savaş Uçakları Top Ten

Fotoğraflar

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 12-09-2008   #1
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2008
Nereden
Oradaydık ve Şimdi Buradayız
Mesajlar
Konular


  
Arrow Dünyanın En İyi Savaş Uçakları Top Ten10.F-22 Raptor

F-22 Raptor (Yırtıcı Kuş), Lockheed Martin firması tarafından, hava üstünlüğü odaklı,düşük radar izi ile yüksek görünmezlik sağlamaya yönelik üretilen avcı uçağıdır. Amerikan Hava Kuvvetleri (US-AF)'ne göre, F-22 uçakları Birleşik Devletler Küresel Saldırı Görev Gücü (US-GSTF)'nün önemli bileşenlerindendir [1].
F-22 tek kişilik, çift motorlu bir uçaktır. Tasarımı ve gövdesinde kullanılan kompozit malzemeler sayesinde radar izi radar tesisleri için çok düşük olmasına rağmen, Kolchuga pasif algılayicı diye bilinen ESM sistemi tarafından tespit edilebilir. Radar izinin düşük olmasını sağlamak için taşınan bombaları ve füzeleri kanatları altında değil, uçağın içinde bulunan özel depolarda bulunması gerekiyor. Aksi taktirde radar izinin mühim bir oranda yükselip uçağı radar tesileri için yine tespit edilebilir hale gelmesini sağlar. 7 Ekim 1997'de ilk uçuşunu yapmış, ilk üretilen F-22 17 Ocak 2003'te görev yeri olan Nellis Hava Üssü'ne teslim edilmiştir
9.Sea Harrier FA2

AV-8 Harrier II hakiki manada V/STOL uçaklarının içinden en çok tanınanıdır.Bir adet Rolls Royce Pegasus II motoruna sahiptir.Motor uçağın tam ortasındadır ve uçağın iki yanında görünen hava girişleri ortada ki Rolls Royce Pegasus II motorunu beslemektedir. İlk Harrier II uçuşu 1981 Sonbaharı’nda gerçekleştiğinde orijinal Hawker P.1127’nin ilk uçuşundan beri 21 yıl geçmişti. P.1127’nin 1957 tasarımı bir Fransız motor konsepti üzerine yapılandırılmış ve geliştirilmişti. Proje finansmanı İngiliz Bristol Engine Co. Ve ABD Hükümeti tarafından “Müşterek Silah Geliştirme Programı” (MWDP) dahilinde karşılanmıştı.
8.Sopwith Camel

birinci dünya savaşında kullanılmış manevra kabiliyetiyle ünlü ingiliz yapımı avcı uçağıdır. aralık 1916'da ilk prototipi uçan sopwith camel daha önceleri kullanılan sopwith pup avcı uçağının yerini almak için tasarlanmıştır (sopwith camel'ın ilk adı "big pup"dır). pervanenin hemen arkasına yerleştirilmiş iki adet .303 (7.7 mm) vickers makinalı tüfeği ile silahlanmıştır, bu bölgenin üstünü kaplayan kapak motor diskinin üzerinde tepe oluşturacak şekilde durduğu için uçak "deve" lakabını almıştır. 1917 yılında hizmete giren sopwith camel'dan 5500 adet üretilmiştir.
7.Me 262 Schwalbe

me-262 schwalbe (kırlangıç) hava muharebesine giren ilk jet uçağıdır. proje prof. willy messerschmitt’in b.m.w tarafından geliştirilmekte olan jet motorlarından ikisini kullanacak yeni bir av uçağı projesini yapmak üzere çağırılmasıyla başlamıştır. seçilen konfigürasyon ince aerodinamik yapılı bir gövdeye ve kanat altındaki podlara yerleştirilmiş iki jet motoru olan bir uçaktı
6.Supermarine Spitfire

Supermarine Spitfire (Süpermarin Sipitfayr), İngilizKraliyet Hava Kuvvetlerine ait ilk yekpare ****l tasarımlı ve tek pilotlu avcı uçağı.
1938'de hizmete girdi ve bütün II. Dünya Savaşı boyunca Kraliyet Hava Kuvvetlerine hizmet etti. 1950'lere kadar Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından kullanıldı. Baş tasarımcısı R.J. Mitchell'dır.
Türkiye’ye değişik zamanlarda değişik modelleri gelmiştir.
4.F-86 Sabre

F-86 USAF’ın ilk geriye eğik kanatlı jet avcı uçağıdır..ilk uçuşunu 1 Ekim 1947’de yapmıştır.. İlk üretim modeli 20 Mayıs 1948’de uçmuştur..F-86 A, E ve F modelleri gündüz avcı uçağı olarak Kore’de görev almış ve MiG-15’lerle kapışmıştır.. Savaş sona erdiğinde düşürdüğü 792 MiG-15’e karşılık yalnız 76 "Sabre” kaybedilmiştir..

3.F-4 Phantom II

F-4 Phantom II Amerikan McDonnell Douglas Corporation (Mekdonıl Daglıs Şirketi) tarafından üretilen çok amaçlı avcı-bombardıman uçağı.
Yapımına ilk kez 1961'de başlanmıştır. 1996 yılına kadar Amerikan Ordusu tarafından aktif hizmette kullanılmıştır. Avusturalya, Almanya, İsrail, İran,İngiltere, Japonya, İspanya, Güney Kore, Türkiye, Yunanistan hava kuvvetlerinde görev yapmıştır. Almanya, Japonya, İran, Güney Kore, Türkiye ve Yunanistan hava kuvvetlerinde halen hizmet vermektedir. Rus muadili Mikoyan-Gurevich MiG-23'tür.
F-4 Vietnam Savaşı sırasında Amerikan ordusu tarafından sığnakları ve köyleri napalm bombaları ile yakmak ve de havadan destek vermek için kullanılmıştır. Vietnam Savaşı sırasında Vietnam Halk Cephesi bunlardan sadece 9 tanesini vurmayı başara bilmişti. Bunun nedeni ise F-4 lerin çok hızlı süpersonik uçaklar olmasıydı. Oysa Vietnam Halk Cephesi'nin elinde sadece 1950'li yılardan kalma jet uçakları vardı.
2.F-15C Eagle

F-15 Eagle (Kartal), her türlü hava şartlarında görev yapabilen, yüksek manevra yetenekli ve hava muharebelerinde üstünlük sağlamak üzere tasarlanmış bir avcı uçağıdır.
F-15 manevra yeteneği, ivmelenme, menzil, silah donanımı ve gelişmiş avionikleri (radar,yön bulma sistemi vs. vs.) ile çok üstün bir uçaktır. F-15 in elektronik sistemi birden fazla düşman uçağını tespit etme, bilgi toplama,izleme ve taarruza uygundur. Silah donanımı bir kişinin güvenli ve verimli bir şekilde hava muharebesi yapmasına inkan verecek bir tarzdadır.
1.P-51 Mustang

II. Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında bombardıman felsefesine göre ancak sürü halinde ve sık formasyondaki bombardıman uçakları başarılı olabilirdi. Sonraları bombardıman uçaklarının savunma silahları iyice geliştirilmiş ancak bu bile çoğu durumlarda yetersiz kalmıştır. P-51 bu duruma bir çare olarak tasarlanmıştır. P-51'lerin öncellikli amacı yüksekten uçan uzun mesafeli Amerikan bombardıman uçaklarını korumaktır. Bunun için yüksekten uçacak şekilde tasarlanmıştır. Güçlü motora, sağlam zırha ve 12.7mm (50.kal)'lik 6 tane makinalı tüfeğe sahiptir.
    


Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 14-09-2008   #2
  • Offline
  • Genel Sorumlu
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2008
Nereden
Yalova
Mesajlar
Konular


  


.Sea Harrier FA2 bu uçak havada asılı kalabilen tek uçak arkadaşlar bilginize
    


__________________

Düşman edinmek istiyorsan bir şeyi değiştirmeyi dene.


Sıkça Sorulan Sorular (Lütfen Pm Atmadan Önce Bir Bakın)


~Twitter~
~Feysbuk~
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 15-09-2008   #3
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2008
Nereden
Oradaydık ve Şimdi Buradayız
Mesajlar
Konular


  


sağol sölediin için.bu arada V/STOL dikey iniş kalkış yapabilme özelliğidir bu da bilginize.
    


Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.