THT DUYURU

Garip Olaylar(16+) Hiç başınıza ağzımızı açık bırakacak garip bişeyler geldi mi.¿ Buraya yazın.

chat
Seçenekler

İki Yüzlü Adam

SCoRPi-10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
K.maraş
Yaş:
31
Mesajlar:
1.107
Konular:
494
Teşekkür (Etti):
317
Teşekkür (Aldı):
211
Ticaret:
(0) %
11-06-2017 15:57
#1
Exclamation
İki Yüzlü Adam
Tarihte yaşanmış belki de en ilginç yapışık ikiz vakasıdır Edward Mordrake. Fakat olayın ne olduğunun anlaşılamayacağı bir çağda yaşamıştır.


19.yy' da İngiltere'de yaşayan Mordrake, kimi kaynaklara göre bir soyludur. Kimi kaynaklar ise sıradan bir vatandaş olduğundan söz eder. Kaynaklar arasındaki ortak kısım ise 19.yy İngiltere' de yaşamış olmasıdır. Ama 19.yy başında mı, sonunda mı yaşadığına dair de bir bilgi bulunmuyor.

Yazının bu kısmına kadar her şey sıradan.

Edward Mordrake'yi farklı kılan şey ise onun ikinci yüzü. Kafasının tam arka kısmında bulunan bu yüzün normal bir yüzden pek bir farkı yok. Gözleri, burnu, ağzı, her şeyiyle tastamam.

Yetişkin olana kadar, pek bir şeyin farkında bile değil Mordrake. Bir süre sonra insanların kendisinden korkarak kaçtığını iyiden iyiye hissedince başlıyor acıları.

Toplumu, Edward'ı lanetli olarak görüyor. İnsanların kendisinden kaçışı onu nasıl etkiledi bilemiyoruz ama onu asıl etkileyenin bu olmadığını biliyoruz.

Çünkü ensesindeki yüzü, adeta bir şeytani ikiziydi onun. Gündüzleri hep asık suratlı ve suskundu ensesindeki yüzü. Ama hava kararınca bir yılan gibi tıslayarak konuşuyor ve Edward'ın ödünü koparıyordu.

Edward'ın ensesindeki şeytani yüz yemek yemez ve gündüzleri konuşmazmış. Buna karşın ağlayabiliyor ve gülebilirmiş. Gündüzleri konuşamayan bu ikinci yüzün, geceleri sürekli kendisine fısıldadığını ve ona korkunç şeyler anlattığını iddia ediyor Edward. Hatta bu yüzün en çok cehennemden bahsettiği de söylenir.

Edward Mordrake' nin bunca şikayetine rağmen hiçbir doktor bu yüze dokunup ameliyat etmeye cesaret edememiş.

Toplum tarafından lanetli görülen ve şeytani yüzün ona yaşattığı korkunç gecelere daha fazla dayanamayan Edward daha 23 yaşında iken kendini asarak yaşantısına son vermiş.

Tom Waits'in Poor Edward şarkısı, Edward Mordrake'ye ithafen yazılmıştır.


Ayrıca Harry Potter serisinin yazarı olan J.K Rowling, ilk kitabı Felsefe Taşı'nda Voldemort'u kafasının arkasında taşıyan Profesör Quirrell karakterini oluştururken Edward Mordrake'den esinlenmiştir.


(Yandaki resim Harry Potter sinema film serisinin birinci bölümünden alınmıştır.)

Son olarak hakkında anlatılan bunca şey olmasına rağmen, bazı kaynaklar yaşadığına dair resmi bir belge elde edilemediği için, böyle bir kişinin aslında hiç var olmadığını savunmaktadır.

Alıntı
---------------------
Zamanın, eli değdi bize..
Darkhacker2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Nereden:
O'ndan
Mesajlar:
3.824
Konular:
391
Teşekkür (Etti):
199
Teşekkür (Aldı):
422
Ticaret:
(0) %
11-06-2017 16:01
#2
her yer iki yüzlü kaynıyor zaten
---------------------
La ilahe illallah, Muhammedün resulullah
SCoRPi-10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
K.maraş
Yaş:
31
Mesajlar:
1.107
Konular:
494
Teşekkür (Etti):
317
Teşekkür (Aldı):
211
Ticaret:
(0) %
11-06-2017 16:13
#3
Alıntı:
iHaSaHi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
YaQ aGa yaQ

Zamanı gelince Allahü teala da yakacak


Yazıklar olsun o durmadan diğer insanları çekiştirenlere ve kaş göz ederek alay edenlerin hepsine. Bir mal toplayarak ona saygı duyana ve o malın kendisini ebediyete kadar yaşatacağını sanana. Yanılıyorsunuz yemin olsun ki siz cehenneme atılacaksınız.

Hümeze
---------------------
Zamanın, eli değdi bize..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler