THT DUYURU

Garip Olaylar(16+) Hiç başınıza ağzımızı açık bırakacak garip bişeyler geldi mi.¿ Buraya yazın.

chat
Seçenekler

Ölü Asker Hikayesi / Hiç korkunç değil bakmaya değmez

KapganTamu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2018
Nereden:
ÖTÜKEN
Mesajlar:
496
Konular:
84
Teşekkür (Etti):
72
Teşekkür (Aldı):
154
Ticaret:
(0) %
29-01-2018 00:12
#1
Ölü Asker Hikayesi /
Ali eniştem civciv satar köylere. Bir gün işten gelip arabasında ki civcivleri yemlerken arkasından kayınpederi ( dedem) dokunup hadi yemek hazır dedi. Ali eniştem tamam baba geliyorum demiş. 2 - 3 dk sonra içeri girdiğinde sofranın daha yeni kurulduğunu görür. Dedeme hani hazırdı baba der. Dedem doğal olarak yok oğlum ben burda oturuyordum der. Sonra da ali eniştem olayı anlatır.

Amcam evleniyor. Yukarı evin karpuzuna (kapının önündeki alan / bir nevi balkon) çalgıcıları yerleştirdi. Düğün başladıktan 2 saat sonra felan gece yaklaşırken yani bu çalgıcılar evin karşısında ki bahçenin yanında 2 - 3 tane yırtık asker elbiseli adam görmüş. (Askerler Osmanlı/Türk askeri değil). Adamlae düğünü bırakıp gidecekmiş dedem de bunlara o zaman parayı geri verin diyince adamlar napsin çalmaya devam etmiş. Düğün bitince gelip olayı anlatmışlar. Askerler hiç türke felan benzemiyormuş.

Bu sefer olay benim başımdan geçiyor. Yine yukarı evdeyiz yaz tatili. Köydeyiz benimde tuvaletim geldi ee bizim köyde wc dışarda hele dedemlerde dış kapının orda. Tabii wc giderken bahçeden geçiyoruz. Babanemde çıkın karpuza sen bi tarafa kuzenim bi tarafa yapın dedi (Küçük) . Ben sevmem böyle şeyleri ama karşıya gidecek cesarette yok. Ben o çalgıcıların hayalet gördüğü yere doğru dönüktüm. Ve olan oldu. Ortada bi masa, çevresinde 2 asker, bahçeye doğru yürüyen tüfekli 1 asker ve masanın başında oturan 1 asker vardı. Benim betim benzim attı korkudan koşarak içeri attım kendimi hatta atarken kayısı kurutmalarını çiğneyip geçmişim. Ve ben bu olayı sabah kahvaltıda anlattım.

Dedem akşam geldi, konu tekrar açıldı dedem anlattı. Eskiden dedem ve dedemin kardeşinede görünürmüş. Bunlarda define felan sanıp toprağı kazmışlar ve asker iskeletleri görmüşler. Dedem askerin silahini almış ve geri mezara kapatmış. Ondan sonra bu olaylar çok olmaya başlamış dedem de banane diyip tüfeği 2 - 3 bira parasına okutmuş birine. Ve sonra da bu olanlar olmuş.

Hikayeleri korkun diye anlatmıyorum. Garip olay oldukları için anlatıyorum
---------------------
bozkurt başlı kara sancaklar dikilecek !
Konu KapganTamu tarafından (29-01-2018 12:40 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler