Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Genel Güvenlik

Genel Güvenlik Web, Gprs, Wap, Üzerinde Gizlenmek İçin Neler Yapmanız Gerekenler ...Kablosuz Ağ Nedir ?

Genel Güvenlik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 24-12-2017 00:48   #1
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2015
Nereden
ANGARA
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 957
Teşekkür (Aldı): 1672


Kablosuz Ağ Nedir ?Kablosuz Yerel Alan Ağı (WLAN) Nedir?
Kablosuz Yerel Alan Ağı - WLAN (Wireless Local Area Network) Teknolojisi, kablolu iletişime alternatif olarak uygulanan, RF (Radyo Frekansı) radyo teknolojisini kullanarak havadan bilgi alışverişi yapmayı sağlayan amaçlı radyo işaretlerinin belirli bir frekans kanalında iletildiği, karasal (terrestrial) esnek bir iletişim yöntemidir.

Kablosuz Yerel Alan Ağı (WLAN) Teknolojisi Kullanım Alanları Nelerdir?
Kablosuz ağ teknolojileri günümüzde kablolu ağ teknolojilerinin kullanıldığı tüm ortamlarda verimlilik ve üretkenliği arttırmak, mobiliteden kaynaklanan esnekliği sağlamak, yedekleme amaçlı olarak ve kablolama zorluğunun bulunduğu yerlerde kablosuz olarak erişilebilirliği devam ettirebilmek için kullanılabilir.

Kablosuz Ağ Uygulamaları

Kablosuz Geniş Alan Ağı (Wireless WAN) :

Özellikle arazi koşullarının zor olduğu , telekom altyapısının olmadığı veya yeterli kablo mesafesinin olmadığı durumlarda , binalar arasında Kablosuz cihazlarla ( Wireless Bridge ) ve ekipmanlarla oluşturulan bağlantı şeklidir. Bu sistemle birden fazla uzak nokta tek bir ağ gibi yapılandırılabilmektedir.

Kablosuz Yerel Alan Ağı (Wireless LAN) :

Bina içi veya kampüs alanında , mobil kullanıcılar için geliştirilmiş bir teknolojidir. Aynı lokasyondaki bilgisayar sistemlerinin kablosuz olarak bir ağ oluşturma şeklidir.
Kablolu Ağ ile Kablosuz Ağ birbirine entegre edilebilir. Kablolu Ağ 'larda kullanıcıların yeri sabittir ve hareket edemezler. Kablosuz Ağ 'larda ise kaplama alanı içinde kullanıcılar istedikleri gibi yer değiştirebilirler. Kablolu Ağ 'daki bütün kaynaklara erişebilirler.Temel Hizmet Alanı - Basic Service Area ( BSA ) , access point tarafından saılanan RF kaplama alanıdır. RF kaplama alanını artırmak için sisteme bir access point daha eklemek yeterlidir.Böylece varolan kablolu LAN'a erişim mesafesi artırılmış olur.
Erişim Noktası - Access Point ( AP ), ethernet omurgasına bağlanır ve kaplama alanı (Cell) içindeki bütün kablosuz client'larla iletişim kurar. AP, cell içinde yöneticidir ve network içindeki trafik akışını kontrol eder. Uzaktaki kablosuz client'lar birbirleriyle direkt değil , AP aracılığı ile haberleşirler.


Genişletilmiş Hizmet Alanı - Extended Service Area ( ESA ), eğer tek bir cell, yeterli kaplama alanını sağlamazsa, ek cell'ler eklenerek kaplama alanı genişletilebilir.

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau