Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Genel Güvenlik

Genel Güvenlik Web, Gprs, Wap, Üzerinde Gizlenmek İçin Neler Yapmanız Gerekenler ...Bulut Bilişim Teknolojisi Nedir? / Cloud Computing

Genel Güvenlik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 3 Hafta önce   #1
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2019
Nereden
İstanbul
Mesajlar
2
Konular
1

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 0


Bulut Bilişim Teknolojisi Nedir? / Cloud Computing⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Bulut Bilişim Teknolojisi Nedir?

Sahip Olduğunuz Tüm Uygulama, Program Ve Verilerinizin Sanal Sunucuda Yani Bulutta Depolanması Ve Internete Bağlı Olduğunuz Herhangi Bir Ortamda Cihazlarınız Aracılığıyla Bu Bilgilere, Verilere, Programlara Kolayca Ulaşım Sağlayabildiğiniz Hizmetler Bütününe Bulut Bilişim Veya Bulut Teknolojisi Denir.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Bulut Bilişimi Neyi Ifade Etmektedir?

Hard Disklerimizde Depoladığımız Verilerin Internet Ortamında Sanal Sunucularda Saklanması Işlemi Diyebiliriz. Bulut Bilişimi Bize Daha Fazla Depolama Alanı, Hızlı Veri Transferi, Maliyet Tasarrufu Yapabilme Gibi Bir Takım Olanaklar Sağlamaktadır. Büyük şirketler Içinde Iş Gücü Tasarrufunu Da Ekleyebiliriz. Örneğin Günümüzde Kullandığımız Sosyal Ağlarda Ki Birçok Veri (yüklediğiniz Video, Müzik, Fotoğraf Vs. ) O Sitelerin Kendi Bulutlarında Depolanmaktadır. Bu Bağlamda Günlük Hayatta Dolaylı Olarak Bulut Bilişimi Kullanmış Oluyoruz.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Bulut Tabanlı Yazılımların Işletmlere Olan Faydaları

Maliyetleri Düşürür
İşletmer Içerisinde Kullanacak Olduğunuz Otomasyon Için Bir Ana Bilgisayar Bulundurmanıza Gerek Olmadığından Satın Alma, Yıllık Bakım, Lisans ücretleri Gibi Milyarları Bulan Tutarlar Ortadan Kalkar.
Altyapı Karmaşasını Ortadan Kaldırır
Sürekli Olarak Artan Dataların Arşivlenmesi, Kullanıcıların Yetki Ve Takibi Gibi Konular çok Basit Bir şekilde Hem De Birbiri Ile Entegreli Olarak Kullanılır.
Platform Bağımlılığından Kurtarır
Bulut Yazılımlar Web Tarayıcıları üzerinden çalıştığından Bilgisayar, Tablet, Akıllı Telefon Ve Hatta Akıllı Televizyon Olarak Bilinen Smart Tv Lerde Bile Yazılımınızı çalıştırabilirsiniz.
Daha Güvenli Bir Alt Yapı Sağlar
Bulut Yazılım Hizmetini Veren Firmalar Dataların Tutulduğu Serverları 7/24 Hem Yazılım Hem De Donanımsal Olarak Güvenlik Tedbirlerini Aldıklarından Dolayı Ofisinizdeki Bir Ana Bilgisayardan çok Daha Güvenlidir.


⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Konu Adirana tarafından ( 3 Hafta önce Saat 17:19 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Hafta önce   #2
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2019
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 50
Teşekkür (Aldı): 71
Faydalı bir konu anlatım güzel.Ancak görme de sıkıntı çeken arkadaşlarımız olabilir o sebepten yazı boyutunu büyültmeyi tercih ederseniz daha güzel olabilir.İyi forumlar___________________________________________

“Bu Ülkeye 5 kuruş katkın yoksa 10 kuruşluk zarar Verme!”
Bir Hacker.


 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Hafta önce   #3
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2019
Nereden
İstanbul
Mesajlar
2
Konular
1

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 0
Alıntı:
teguardian´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Faydalı bir konu anlatım güzel.Ancak görme de sıkıntı çeken arkadaşlarımız olabilir o sebepten yazı boyutunu büyültmeyi tercih ederseniz daha güzel olabilir.İyi forumlar
Yazı tipi size 3 yapıldı .

Konu 'PALA tarafından ( 2 Hafta önce Saat 13:02 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau