THT DUYURU

chat
Genel Güvenlik Web, Gprs, Wap, Üzerinde Gizlenmek İçin Neler Yapmanız Gerekenler ...

takipci
Seçenekler

VPNBOOK Kurulumu + dnsleak [Windows, Linux & Android] - N&SY Kulübü // Liserjik

Liserjik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
08/2018
Yaş:
2
Mesajlar:
2.174
Konular:
190
Teşekkür (Etti):
494
Teşekkür (Aldı):
954
Ticaret:
(0) %
0
10658
10-08-2019 12:41
#1
Merhaba Turkhackteam,
Bu konuda Windows, Linux ve Android platformlarda VPNBOOK kurulumu ve oluşabilecek dns sızıntısına karşı önlemler almayı ele alacağız.

1) Windows Üzerinde VPNBOOK Kurulumu :
Öncelikle bize lazım olacak yazılım OpenVPN. OpenVPN'yi resmi topluluk indirme sayfası https://openvpn.net/community-downloads/ üzerinden kullandığınız Windows sürümü için olan kurulum dosyasını ediniyoruz. İsterseniz tek tıkla indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.

Ve ya her daim güncel olan sayfadan tıklayarak indiriniz.Daha sonra standart kurulumu yapabilirsiniz burada ek bir şey yapmamıza gerek yok.Bedava vpn profili için https://www.vpnbook.com/freevpn sayfasından istediğiniz lokasyonda vpn profilini indiriniz. Bazı profiller hızlı internet profilidir. Bunlarda P2P indirme yapılamamaktadır.İndirdiğimiz arşivde TCP ve UDP protokolleri üzerinde 2'şer taneden 4 adet profilimiz var bunlar şaşırtmasın sondakiler port rakamlarıdır.Daha sonra kurulan OpenVPN'yi açıyoruz. Herhangi bir ekran gelmeyecektir. Sadece sistem tepesinde simgesi belirecektir. Burada ona sağ tıklayarak işlemlerimizi yapacağız. Daha önceden kullandığım DE, Alman Sunucuları, bulunmakta ben yeni FR, Fransız Sunucuları, serverini ekleyeceğim. Import seçeneğine tıklayalım.Bir dosya seçim formu gelecektir. Burada çoklu ve ya tekli arşivden çıkardığımız bir ovpn profilini ekleyelim.Doğru bir şekilde eklendiyse bir mesaj kutusu içerisinde notu düşecektir.Ardından tekrar OpenVPN simgesine sağ tıklayarak eklenen sunucunumuza gidelim. Üzerine geldiğimizde (ve ya tıkladığımızda) bazı seçenekler belirecektir. Bağlanmak için "bağlan"butonuna tıklayalım.Çıkacak olan kullanıcı adı ve şifre kısmına, vpnbook profillerini indirdiğimiz yerdeki bilgileri dolduralım. VPNBOOK şifreleri belirli aralıklar ile değişmektedir. Bunları https://www.vpnbook.com/freevpn bu sayfadan takip etmemiz gerek.Bağlantı sağlandığında bir bildirim ekrana düşecektir ve sistem tepesindeki logo yeşil olacaktır. Eğer yanlış girersek tekrar soracaktır.Şuan vpnbook ağına başarılı bir şekilde bağlandık. Şimdi dikkat etmemiz gereken bir husus var:


DNS leak nedir?
DNS leak, biz ne kadar bağlantımızı şifrelesekte bu olgu olurken DNS sunucumuz yani standart olarak atanan İnternet Servis Sağlayıcı'mız bilgilerimizi üzerinden geçirerek şifreli bağlantımızı görebilmektedir ve bu olaya DNS leak denmektedir. Önce bir test yapalım. https://www.dnsleaktest.com/ adresi üzerinden bakabilirizGörüldüğü gibi alt tarafta Türk bayrakları gözükmekte ben bazı kısımları sansürledim Bunun olması bizim için iyi olmadığından DNS adresimizi değiştirelim.
Windows üzerinde DNS adresi değiştirme

Bunun için öncelikle "Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi" ne gidelim.Daha sonra bağlı olduğumuz internete tıklayalım.Hangi IP protokolünü kullanıyorsak onun özelliklerine geçelim.El ile DNS girme butonuna tıklayıp DNS adresimizi girelim. Ben OpenDNS'i kullanmak istiyorum.
-
Kod:
ns1: 208.67.222.222 · ns2: 208.67.220.220 penDNS resmi sitesi : https://www.opendns.com/
+
Kod:
ns1: 208.67.222.222 · ns2: 208.67.220.220 penDNS resmi sitesi : https://www.opendns.com/


Son bir kez test edelim.2) Linux Sistemler VPNBOOK Kurulumu :


openVPN, apt deposunda bulunmakta o yüzden kurulum için tek bir satır yeterli.
-
Kod:
[sudo] apt install openvpn
+
Kod:
[sudo] apt install openvpn


Kali üzerinde kurulu halde gelmektedir. Kullanımı ise;
-
Kod:
[sudo] openvpn <ovpn profilimizin dizini>
+
Kod:
[sudo] openvpn <ovpn profilimizin dizini>
Kullanırken kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Windows'da anlattığımız gibi aynı sayfadan https://www.vpnbook.com/freevpn şifreyi alabiliriz.Eğer başarılı olursa ekranımız bu şekilde kalacaktır. Terminali kapatırsanız VPN bağlantısı kesilir.Linux üzerinden DNS adresi değiştirmek

Linux sistemlerde DNS adresi değiştirmek için etc dizinindeki resolv.conf adlı konfigrasyon dosyasını editlememiz gerek. Tekrar OpenDNS sunucularına bağlanacağım.
-
Kod:
vim /etc/resolv.conf && /etc/init.d/networking restart
+
Kod:
vim /etc/resolv.conf && /etc/init.d/networking restart


- 3) Android Üzerinde VPNBOOK Ağına Bağlanma
+ 3) Android Üzerinde VPNBOOK Ağına Bağlanma


Market üzerinden OpenVPN uygulamasını edinelim.
-
Kod:
+	
Kod:
 
Google Play Store : https://play.google.com/store/apps/details?id=net.openvpn.openvpn&hl=tr F-droid : https://f-droid.org/en/packages/de.blinkt.openvpn/
-
+Ardından login panelinde OVPN oturumu ile bağlan seçeneğine tıklayalım.Import kısmından profilimizi ekleyelim. Profil eklemek için gerekli bilgiler yukarıda verilmişti.Daha sonra gelen panelde vpnbook giriş biliglerimizi giriyoruz ve ekle yazısına tıklıyoruz.Eklendi ve profiller sayfasında hazır bir şekilde beklemede.Açmak için ise en soldaki butona tıklayarak bağlantımızı başlatıyoruz.


--------------------- : )
Konu Liserjik tarafından (01-12-2019 13:40 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler