Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Turkhackteam Under Ground
> Genel Güvenlik

Genel Güvenlik Web, Gprs, Wap, Üzerinde Gizlenmek İçin Neler Yapmanız Gerekenler ...

Güvenlik Duvarı Nasıl Çalışır? - & FoReVeR-02 &

Genel Güvenlik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 25-09-2013   #1
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2013
Mesajlar
Konular


  
Güvenlik Duvarı Nasıl Çalışır? - & FoReVeR-02 &Bilgisayarınızda güvenlik duvarı kurulu olabilir. Fakat hatalı kullanıyor olabilir misiniz? Hatalı kullanımları azaltmak için güvenlik duvarının nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi olmakta fayda var.

Bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için güvenlik duvarınızın güncel ve etkin olması yanı sıra anlamlı kuralların tanımlanmış olması gerekir.
Güvenlik duvarının getirdiği sıkı trafik kontrolünden sıkılıp güvenlik duvarını kapatmak sıklıkla yapılan hataların başında gelir.
Güvenlik duvarını kapatmak yerine sıkı trafik kontrolünden rahatsız olmamak için kulandığınız programlar ile ilgili kural eklemek daha iyi bir yaklaşımdır.

Güvenlik duvarı nasıl çalışır?
  • Bir bölgeyi korumak için çekilen bir duvara benzer.
  • Bu duvarın belirli yerlerine kapılar koymazsak bu sefer de dışarıda olup da bizim dostumuz olan kişilere bölgemizi kapamış oluruz. Dolayısı ile kurallar tanımlarken gerekli olan uygulamaları da göz önünde bulundurmalıyız.
  • Gelen ve giden trafiği kontrol ederken tanımlanan kurallar sıra ile uygulandığından tanımlanan kuralların ve sırasının anlamlı olması gerekir.
    


__________________

Sonsuza dek ve daima...

Do You need help?
then it is the right place
& FoReVeR-02 &
Forensic Expert (Data Recovery) and Web Programmer
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.