İPUCU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

Seçenekler

Kendin Ol Yeter Yanılgısı

09-01-2018 00:39
#1
ByFataLTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2012
Mesajlar:
119
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
8
Konular:
42
Ticaret:
(0) %
Kendin Olmak
Merhaba bugün çok yakından tanıdığımız bir yanılgıdan bahsedeceğiz. Doğal erkeklere bakıyoruz hani Oyun’dan haberi olmayan kendiliğinden kızlar konusunda başarılı olan erkekler. Soruyorsun nasıl yapıyorsun bunu diye kendim oluyorum sadece yetiyor diyor. Allah Allah demek ki millet boşuna uğraşıyormuş kendilerini geliştirmek için boşa çaba sarf ediyormuş. Kendimiz olalım olsun bitsin değil mi?

Kendin Olmak Yetmez
Evrimden bahsettik. Çocukluk sürecini anlattık. Yıllar boyu aldığımız yanlış telkinleri belirttik satır aralarında. Her erkek doğuştan alfadır dedik. Sonradan yeteneklerimizi kaybediyoruz dedik. Böyle deyince insanların aklına o zaman ben uğraşmayıp kendim olayım o bana yeter diye düşünmeye başladılar. Olun elbette olmadığınız biri gibi görünmeyin ama ne bileyim. Lakin bu lafı yanlış anlayıp komik duruma düşüyorsunuz. Bu sadece hayatın gerçeklerinden kaçıştır. Eksik taraflarınızın üstünü ört pas ederek kendinizi kandırmaktır hepsi bu.

Ben Böyleyim
Kendini geliştirmemiş erkekler ve geliştirmemekte ısrarcı olup gelişime kapalı olan erkekler yetersiz erkektir. Açık ve net. Kendin olduğunu var sayalım. Kendin olarak bu zamana kadar neleri kaybettiğini düşünsene bir.

Bir senaryo yazayım şimdi. Aslında çoğumuzun yaşadığı mevzudur bu.

Bir hatun kişiyle görüşülür. Buluşulur. İlk buluşma diye heyecanlı olunur. Hatun kişi bunu normal karşılar ilk buluşmanın hatırına. Sonraki buluşma için sözleşilir. Adam yine heyecanlıdır ve işleri boka sardırmıştır. Hatta kazara sevgili olmuşlarsa erkek her seferinde heyecanlıdır. Heyecan iyi manada heyecan değil. Heyecanlı olmak harika bir durumdur aslında, kusur olarak görülmemesi gerekir.

Benim bahsettiğim heyecan korku. Karşıdaki kızdan çekinme durumu. -E yeni tanıştık normal değil mi? Normal elbette herkes yeni tanıştıklarıyla çekingendir. Lakin bir süre sonra bu durumu alışkanlık haline getirirsen ve sürekli aynı davranışı sergilersen olmaz. -Nasıl yani? Eksik olduğun aşikardır. Yeni insanlardan aşırı korktuğun zaman geçmesine rağmen açılamadığın düpedüz ortadadır. Hatun kişi sıkılmıştır bu durumdan. Rahat olamayıp, ortamı şenlendirme konusunda yetersiz olduğundan dolayı. Hatun kişi ilk başta olgunlukla karşılasa da sonra ufak ufak şikayetçi olmaya başlar. Sende ne yapayım ben böyleyim dersin.

Eee hani kendin olmak yetiyordu? Adamın kendi vasfı yok. Eğlenceli değil, kültür yok, konuşma becerisi yok, liderlik yok, giyim konusunda zaten kötü, bakım yok. Sonra ben kendim olurum beni beğenen böyle beğenir. Yok öyle bir dünya aga. Sen kendini beğeniyor musun ki hatun da seni beğensin? Tamam kendin ol ama seni sen yapan hiç bir özelliğin yok ki.

Evde kendinsin rahat rahat osuruyorsun. Geğiriyorsun dal taşak dolaşıyorsun. Toplum içinde de yap hadi böyle. Yapamazsın değil mi? O zaman sen evde de kendin değilsin. Kaşını da alma o zaman. İlk insan gibi dolaş ortalıkta. Kendin olacaksın ya hani. Hatta kızlarla konuşurken küfür ederek y*rak kürek konuş. Erkek arkadaşlarının yanında öyle konuşuyorsun ya hani. Erkek arkadaşlarının yanında kendin oluyorsan hani. Babanın yanında da kendin ol büyüklerinin yanında da kendin ol. Her ortamın kendi kuralları vardır. O kurallara ya uyarsın ya da sistemin çarklarını işlemekten başka bir vasfa yaramazsın.

Televizyon dizilerinde görüyorlar. Erkek efendi efendi kendi halinde takılıyor. Kız görüyor “oha ne kadar efendi bir çocuk keşke beni s*kse” diyor. Sonrasında etkileniyor bu durumdan. Ben kendim olayım zaten kızlar gelecek. Sonra kadınlar konusunda başarısız olan erkeklerden tavsiye alıyor. Kendin ol yeter diyorlar. Oo aga tamam tüm sırrı çözdüler. Ulan o adamın kendine hayrı yok ki sana olsun. Adam kendini geliştirmemiş, kültürden yoksun. Evleneceği kişi en fazla ne olabilir ki? 30 yaşına kadar gelmiş, beni beğenen böyle beğensin diyerek hiç bir yatırım yapmamış kendisine. Sonra kendisi gibi kültürsüz vasıfsız evde kalmış bir kızla evlenmek zorunda kalmış görücü usulü. Bu adamdan aldığın tavsiye ne kadar işe yarayabilir ki? 😀

Şimdi bu söylediklerimi yanlış anlayıp “kendimizi maymun mu edelim yani” diyenler olacak. Tabi ki hayır. Önce eksiklerimizi keşfedeceğiz. Pozitif özelliklerimizi çoğaltıp negatif özelliklerimizi azaltacağız. Sonrasında Hayatımıza odaklanacağız. Kendinizi olabildiğiniz en iyi seviyeye getirdikten sonra kendiniz olabilirsiniz.

Kız Tavlama
E benim amacım kız tavlamak değil ki? Senin değildir ama bir arkadaşının amacı kız tavlamaktır. Ben de zaten burada kız tavlama taktikleri vermiyorum zaten. Lakin siz eksik olduğunuz sürece sadece kadınlar konusunda değil hayatın her alanında başarısız olacaksınız. Ortamları yöneten adam değil yönetmeyi bırak ortamda aranan adam olamayacaksınız. Hatta Osman’ı da çağırsak mı dediklerinde aman ziktir et onu dedikleri adam olmaya mahkum olacaksınız. Sosyal yetenekleriniz düşük olacağı için iletişiminiz düşecek. Sonrasında asgari ücret bir işe girip evde kalmış bir kızla evlenerek hastalıklı bir nesil yetiştireceksiniz.

Benim amacım kız tavlamak değil diyen lalelere de ayrı ayar oluyorum. Ulan evrim bile sana bunu emrediyor kalkmış yetersizliğini eksikliğini gizlemek için benim amacım kız tavlamak değil diyorsun. Evrimin kurallarını unuttun herhalde. Yaşa ve soyunu devam ettir.

Onun haricinde şöyle bir düşünün tekrardan konuyu. Kendiniz olarak bu zamana kadar ne kazandınız? Hangi konumlara gelebildiniz? Hangi hatunlarla beraber oldunuz? Hayatınızda hangi alanlarda başarılı oldunuz? Gerçekten yarar sağlıyorsa bizde kendimiz olalım. Boşuna spor yapmayalım, kitap okumayalım, kültürlenmeyelim, bakım yapmayalım, janti giyinmek için uğraşmayalım. Kendimiz olup götü başı salalım nasılsa bizi böyle beğeniyorlar.

Ya da şöyle söyleyeyim. Kendiniz olarak varmak istediğiniz konum neresi? Hayatınızın amacı tam olarak ne? Tamam güzel hatunları istemiyorsunuz. Neyi istiyorsunuz? Sizin için başarı ne demek? Mutlu bir yaşam için size göre ne gerekli? Onu söyleyin ona göre cevabımı vereyim.

ALFALIK YANILGISI

Alfalık kavramını yanlış anlayan rezil rüsva insanlar var. 2 yazı okuduktan sonra ben alfa olacağım. Testleri alfa savuşturacak, alfa kendi kendini geliştirecek, ben de kendim olacağım. Ulan en basitinden bir örnek vereceğim. Siz alfa oldunuz okey. Bu mantık yapısıyla zor ama oldunuz varsayalım. Bir hatun kişiyle görüşüyorsunuz. Kendiniz oldunuz, oldukça rahatsınız dal taşak saldınız. Kız siz gerçekten böyle bir insan mısınız yoksa rol mü yapıyorsunuz diye bilinçsiz bir test yapıyor. (Shit Test) Alfam bu testleri savuşturur. Evet alfan bu testleri savuşturur ama alfan daha önce böyle bir tehlike ile karşılaşmadı ki. Daha önce böyle bir durumla karşılaşması lazım ki alfan ona karşı bağışıklık kazansın. En ufak bir örnek vereceğim ve konuyu sonlandıracağım. Kızamık veya su çiçeği oluyoruz sonra onların aşısını olup ona karşı bağışıklık kazanıyoruz. Yani hastalıklara karşı bağışıklık kazanabilmemiz için önce o hastalığı yaşamamız lazım. Alfa muhabbetinde de aynı şekilde. Önce testlere maruz kalmalısın. Sonra o testlere karşı savunma mekanizması oluşturman lazım. Yoksa alfa olunca İron Man’a dönüşmüyorsun.

Siz gerçekten bu söylediğiniz yalanlara inanıyorsanız eyvallah. Kendiniz olun. Ben burada her zaman gerçeklerin acı yüzünü acımasız bir şekilde suratınıza çarpacağım. Siz kendi gerçekliğinizin tanrısısınız. İster Suriye gibi dağınık yıkılmış darmaduman bir adam olun isterseniz uygarlık seviyesinin başında yer alan ülkeler olun. Ezik bir hayat yaşayın kendinizi geliştirmeyin. Ağlayıp sızlayın hatta onu bile kendinize çok görüp kendiniz olmakla yetinin. Sonrasında sosyal medyaya girerek “Türkiye’den s*ktir olup gitmek” isimli yazılar paylaşın.

Kendinizin farkında olun, eksikleriniz nelerse korkmadan açığa vurun farkına varın. Onu düzeltmek için elinizden geleni yapın.
Seçim sizin.

KENDİ BLOGUMDA YAYINLADIĞIM BİR YAZI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. KIZLAR KONUSUNDA SORULARI VE SORUNLARI OLANLAR YORUM YAPSINLAR VEYA ÖZEL MESAJDAN ULAŞSINLAR ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLACAĞIM.
Konu ByFataLTR tarafından (09-01-2018 00:51 Saat 00:51 ) değiştirilmiştir.
ImCazZ, Hybri, lStronGProl Teşekkür etti.

09-01-2018 00:48
#2
ByFataLTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2012
Mesajlar:
119
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
8
Konular:
42
Ticaret:
(0) %
Alıntı:
Mascoderc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
okimicam ama eline saglık
Canın sağ olsun. Teşekkürler bu arada. Okuyan olur illa ki.
09-01-2018 01:05
#3
Hybri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2017
Mesajlar:
136
Teşekkür (Etti):
10
Teşekkür (Aldı):
6
Konular:
45
Ticaret:
(0) %
Blogu özelden atabilir misin?

ha varmis zaten güzel yazı teşekkürler
09-01-2018 01:28
#4
ByFataLTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2012
Mesajlar:
119
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
8
Konular:
42
Ticaret:
(0) %
Alıntı:
Hybri´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Blogu özelden atabilir misin?

ha varmis zaten güzel yazı teşekkürler
teşekkür ederim imzamda var link ayriyeten paylaşmayayım dedim.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı