Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Kültür ve Sanat Dünyası
> Genel Kültür

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

TCG Kocatepe Gemisi // 57. Alay Kulübü

Genel Kültür

 
 
Seçenekler
Alt 07-03-2018 19:12   #1
  • Bilgi Teknolojileri Ekibi
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Ütopya
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 261
Teşekkür (Aldı): 320


TCG Kocatepe Gemisi // 57. Alay KulübüMerhaba THT ailesi . Aranızdan kaç kişi tarihte kendi gemilerimizi bombaladigimizi ve onlarca askerimizi ve gemimizi yok ettiğimizi biliyor ?
TCG Kocatepe (D-354): 1974'de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Hava Kuvvetleri tarafından dost ateşiyle batırılan Türk Deniz Kuvvetleri gemisidir !

Kocatepe Olayı == Harekat'ın ikinci günü olan 21 Temmuz 1974'de, Yunanistan'dan yolan çıkan deniz konvoyunun Baf limanına askeri malzeme götürmekte olduğuna dair istihbarat alınınca, Girne açıklarında bulunan , ve 'a önleme harekatı emri verilmiştir. Harekat planına göre, Yunan konvoyunu hedef alan hava taarruzundan sonra, üç Türk gemisi konvoydan geriye kalanlara denizden taarruz edeceklerdir. Bu, düşman konvoyunun imhasını amaçlayan, iyi düşünülmüş bir plandır. Ancak bu güne dek anlaşılamayan bir şekilde, Yunan konvoyu Baf'a hiç hareket etmemiş yahut da geri dönmüştür. Harekat planına sadık kalan üç Türk gemisi ise hedef bölgeye intikal ederek harp durumuna geçmişlerdir. Çok geçmeden kuzeyden dalga dalga gelen Türk filoları, hedef bölgedeki Türk gemileriyle karşı karşıya gelmişlerdir. Telsizden Türkçe anonsu duyan ve gemilerin pruvalarındaki Türk bayraklarını ve diğer sembolleri gören pilotlar, kısa bir tereddüt yaşamışlar ve Ankara Akıncı ile temas kurmuşlardır. Hava üssü, durumu hemen Harekat Başkanlığı'na iletmiştir. Bunun bir Rum oyunu olduğundan hiç tereddüt etmeyen Harekat Başkanlığı yetkilileri, filolara gemileri batırma emri vermiştir. Zira bu durumla sıklıkla karşılaşıldığı gibi, aynı gemilerden Yunanistan Deniz Kuvvetleri'nde de bulunuyordu. 'de 54 mürettebat ve 13 deniz piyadesi olmak üzere toplam 67 personel şehit düşmüş
___________________________________________

Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır.

İnsanlığa olan inancını yitirmemelisin. İnsanlık bir okyanustur. Bazı damlalar kirli diye okyanus kirlenir mi hiç.-Mahatma Gandi

Konu Combaqa tarafından (07-03-2018 19:13 Saat 19:13 ) değiştirilmiştir..
 Online  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

web tasarım

wau