Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Kültür ve Sanat Dünyası
> Genel Kültür

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

TCG Kocatepe Gemisi // 57. Alay Kulübü

Genel Kültür

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 2 Hafta önce   #1
  • Offline
  • Üsteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2018
Nereden
Ankara
Mesajlar
Konular


  
TCG Kocatepe Gemisi // 57. Alay Kulübü



Merhaba THT ailesi . Aranızdan kaç kişi tarihte kendi gemilerimizi bombaladigimizi ve onlarca askerimizi ve gemimizi yok ettiğimizi biliyor ?
TCG Kocatepe (D-354): 1974'de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Hava Kuvvetleri tarafından dost ateşiyle batırılan Türk Deniz Kuvvetleri gemisidir !

Kocatepe Olayı == Harekat'ın ikinci günü olan 21 Temmuz 1974'de, Yunanistan'dan yolan çıkan deniz konvoyunun Baf limanına askeri malzeme götürmekte olduğuna dair istihbarat alınınca, Girne açıklarında bulunan , ve 'a önleme harekatı emri verilmiştir. Harekat planına göre, Yunan konvoyunu hedef alan hava taarruzundan sonra, üç Türk gemisi konvoydan geriye kalanlara denizden taarruz edeceklerdir. Bu, düşman konvoyunun imhasını amaçlayan, iyi düşünülmüş bir plandır. Ancak bu güne dek anlaşılamayan bir şekilde, Yunan konvoyu Baf'a hiç hareket etmemiş yahut da geri dönmüştür. Harekat planına sadık kalan üç Türk gemisi ise hedef bölgeye intikal ederek harp durumuna geçmişlerdir. Çok geçmeden kuzeyden dalga dalga gelen Türk filoları, hedef bölgedeki Türk gemileriyle karşı karşıya gelmişlerdir. Telsizden Türkçe anonsu duyan ve gemilerin pruvalarındaki Türk bayraklarını ve diğer sembolleri gören pilotlar, kısa bir tereddüt yaşamışlar ve Ankara Akıncı ile temas kurmuşlardır. Hava üssü, durumu hemen Harekat Başkanlığı'na iletmiştir. Bunun bir Rum oyunu olduğundan hiç tereddüt etmeyen Harekat Başkanlığı yetkilileri, filolara gemileri batırma emri vermiştir. Zira bu durumla sıklıkla karşılaşıldığı gibi, aynı gemilerden Yunanistan Deniz Kuvvetleri'nde de bulunuyordu. 'de 54 mürettebat ve 13 deniz piyadesi olmak üzere toplam 67 personel şehit düşmüş

    


__________________

Bir hacker boş bir odadaki yankı gibi olmalıdır. Yankıyı göremezler ama sesini duyabilirler.


Konu Combaqa tarafından ( 2 Hafta önce Saat 19:13 ) değiştirilmiştir..
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.



         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı



Google Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.