THT DUYURU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

takipci
chat
Seçenekler

3 yaşında ezbere İstiklal marşı

TuT@NK@M0N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2006
Mesajlar:
1.288
Konular:
703
Teşekkür (Etti):
2
Teşekkür (Aldı):
48
Ticaret:
(0) %
10-03-2007 12:29
#1
3 yaşında ezbere İstiklal marşı
3 yaşındaki Yiğit Hamza Aydın, 4 yaşında İstiklal Marşı'nın tamamını okuyarak büyük ilgi gören Suğra Bal'a rakip. İşte Mehmet Akif'i tanımayan büyüklere ibretlik görüntüler
İstanbul'da düzenlenen 4. Türkçe Olimpiyatı’nda İstiklal Marşı'nın tamamını okuyarak, Türkiye'de büyük ilgi gördü dört yaşındaki Suğra Bal'a Manisa'dan karşı üç yaşındaki Yiğit Hamza Aydın rakip çıktı.

Sura Bal gibi İstiklal Marşının 10 kıtasını birden ezbere okuyan Yiğit Hamza Aydın görenleri hayrete düşürüyor.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma törenlerinin yapıldığı bugünlerde Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde oturan Aydın ailesinin iki ******ndan biri olan üç yaşındaki Aydın, babası İrfan Aydın'ın yardımıyla ezberlediği 10 kıtalık İstiklal Marşı'nın tamamını tıpkı Suğra Bal gibi ezbere okuyor.

El, kol ve mimikleri yetişkin bir insan gibi kadar etkili olan Aydın, Marşı okurken dinleyenleri de heyecana gark ediyor. Küçücük yaşına rağmen Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u tanıyan ve marşımızı düzgün bir şekilde okuyan minik Aydın, İstiklal Marşımızı düzgün okuyamayan büyüklerine nazire ediyor. 26 Şubat 2007'de Adana'da yaşanan talihsiz olayda emekli öğretmen Nezir Akpınar İstiklal Marşını okurken son iki kıtasını unutması büyük eleştirilere neden olmuştu.

Minik Aydın'ın babası İrfan Aydın kendisinin görüntülenmesini istemezken, biricik oğlunun çok zeki ve neşeli olduğunu, öğrettiği herşeyi çok kısa sürede hafızasına kaydettiğini belirtiyor.
--------------------- ( BİR DAĞIN ÜSTÜNDE DAĞ VARMIŞ GİBİ OMUZLANMIŞ BİR MEHMEDİ MEHMEDİM )

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler