Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Genel Kültür (https://www.turkhackteam.org/genel-kultur/)
-   -   Muhterem Arkadaşlarım.... (https://www.turkhackteam.org/genel-kultur/303024-muhterem-arkadaslarim.html)

ertamer 22-08-2009 11:32 11:32

Muhterem Arkadaşlarım....
 
Ramazan Geldi Hoş geldi Sefalar getirdi.

Ramazanın gelişi ile Müslüman Türk Halkında "Kıssa" zamanlı da olsa bir silkinme yaşandı.

Kıssa dedim çünkü bu silkinme Ramazanda az da olsa yaşanıyor. Türkiyede çoğu halk ramazanı sadece bir aç kalma yada sadece olması gerekenmiş gibi görüyor.

Halbuki Ramazan demek Niyetli demek ibadet demektir. Allaha bir adım daha yaklaşmak demektir. Nefsimizin tüm kötü emarelerinden kopup uzaklaşmak sadece Yüreğimizin ibadet et emrini dinlemek gerekir.

Ramazan bizim için bir yıldönümü bir başlangıç yada yeniden dünyaya geliş olsun. Vakit namazı kılmayan Bu ayı fırsat bilip namaz kılsın. İçimizdeki Nefsin sarhoş emirlerine karşı gelerek Rabbimizin misk dolu emirlerine kulak versek ne kadar güzel olur.

Arkadaşlar İslam demek iman demek kıssa bir ibadet değildir. Her ibadete niyetlendiğinde içimiz sızlaması lazım. Her Fatiha ve zammı sure okuduğumuzda kıyameti ve azabını hatırlayıp Allah rızası için göz yaşı dökmemiz lazım.

Her Ezan okuduğunda iftarı yemeğini değil ne yapsamda acaba Allaha kendimi nasıl affetirsem ve Allaha daha fazla nasıl yakınlaşsam demek lazım.

Namaza Duran bir insan yada her ibadeti gerçekleştiren insan Vucudundaki Hücre sayısı kadar ibadet ediyor demektir .

Çünkü Allah Kelamullahta Kendisini andığında "BİZ", Bize Hitap ettiğinde ise "SİZ" diye hitap etmektedir.
Kelamullah daki insan oğluna Siz hitabı bizim ibadetlerimizde sadece bizi tekil olarak değilde tüm hücrelerimizle anmaktadır. Ondan dolayı Siz denmektedir.
Düşünebiliyormusunuz Vucudumuzda acaba Kam milyar hücre var. Ve Her ibadet ettiğimizde o kadar hücreninde ibadet ettiği insanı gerçektende duygulandırıyor.

Dikkat edilirse Ramazan ayı insanları ibadete sevketmek yerine bazı kötü emel besleyen şirketlerinde iştahını kabartıyor.
Örneğin Coca Cola içecek şirketinin ve Knor ile Maggi Hazır gıda şirketlerinin iştahını baya kabartmış. Çünkü bu şirketler Ramazan ayı geldiğinde Reklam Trafiğini biraz daha arttırıyor.

Halbuki İslami Şirket olan Ülker ise Eskisi gibi reklamlarına devam ediyor. Ve Yine dikkat edilirse Ülker İbadetleri özendirici Reklamları sunmakta.

Sohpetimizin sonuna bakarsak özetle Ramazan Ayı bizim için bir Tövbe ve Üstümüze farz olan İbadetlerimizi yerine getirmek luzumdur.

ertamer 23-08-2009 14:30 14:30

Yorumda bulunma isteyen kardeşlerim yokmu?


Şu Anki Saat: 04:23

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.