THT DUYURU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

Seçenekler

Greenpeace'den protesto

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.241
Konular:
1644
Teşekkür (Etti):
72
Teşekkür (Aldı):
457
Ticaret:
(0) %
13-11-2009 16:02
#1
Greenpeace'den protesto
Greenpeace'den protesto

Greenpeace üyesi bir grup, Abarjazz Avandgard müzik grubuyla gerçekleştirdiği anti nükleer performans ile Hükümetin nükleer santral programını protesto etti.
- İstiklal Caddesi'ndeki Tünel'de, müzik grubu üyeleri, yüzlerine gaz maskesi takıp üzerine radyasyon işareti bulunan varillerle müzik yaptı.
Burada açıklama yapan Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji Kampanyası Sorumlusu Korol Diker, ihale zarflarının açıldığı ilk günden itibaren nükleer santral ihalesinin hukuka aykırı süreçlerle yürütüldüğünü öne sürdü.
Danıştayın nükleer santral ihalesi yönetmeliğinin iptali için açılan davada verdiği kararda bu sürece son noktayı koyduğunu ifade eden Diker, bunun da yeterli olmadığını ifade ederek, ''Hükümet 'nükleer enerji masalı'nı anlatmaktan tamamen vazgeçene kadar mücadeleye devam edeceğiz'' dedi.
Hükümetin Türkiye'ye iki yıl kaybettiren nükleer enerji ısrarının tamamen politik olduğunu savunan Diker, yapılan bu hatadan acilen geri dönülerek gerçek çözüm olan temiz enerji için çabuk ve sağlam adımlar atılması gerektiğini belirtti.
Korol Diker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu istediklerini belirterek, ''Bir an önce bu ihalenin iptali açıklansın. Hükümet artık gerçek ve temiz çözümler için çalışmaya başlasın'' dedi.
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler