THT DUYURU

chat
Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

takipci
chat
Seçenekler

Üç ğlke inşaatın kralı olacak

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.245
Konular:
1646
Teşekkür (Etti):
73
Teşekkür (Aldı):
458
Ticaret:
(0) %
0
378
14-11-2009 23:44
#1
Türkiye'nin de aralarında bulunduğu üç ülke 'inşaatın kralları' olacak


OXFORD Üniversitesi ticaret koleji ile birlikte ticari bir işletme olarak kurulan Oxford Economics, 'Global Construction 2020' raporunu yayımladı. İnşaat sektörünün gelecek onyıla ilişkin analizler içeren rapora göre Çin, 2018'de dünyanın en büyük inşaat piyasası olacak. On yıl içinde Çin'in inşaat pazarı 2.4 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşacak ve küresel inşaat hasılasının yüzde 19.1'ini oluşturacak. On yılda sadece Nijerya ve Hindistan, inşaattaki büyüme rakamlarında Çin'den daha yüksek büyüme oranları tutturacak. Hindistan'da süren inşaat patlamasına karşın Çin piyasası önümüzdeki on yılın sonunda Hindistan'ın inşaat piyasasının üç ila dört katı daha geniş halde bulunmayı sürdürecek. Rapora göre gelecek 10 yılda yükselen piyasa ekonomileri, gelişmiş komşularının inşaat sektörü hasıla artış düzeyini hızlı bir şekilde yakalayıp geçecek.

BU ÜLKELER PATLAMA YAPACAK
Rapora göre, küresel piyasasının bugünkü büyüklüğü 7.5 trilyon dolara ulaşıyor, dünya hasılasının yüzde 13.4’ünü temsil ediyor. 2020'de ise sektörün büyüklüğü 12.7 trilyon dolarlık bir piyasa oluşturacak, gelecek on yılda genel büyüme yüzde 70 olacak, küresel hasılanın yüzde 14.6'sını meydana getirecek. Dünya inşaat sektörünün zirvesinde ABD yer alıyor. Raporda 'Nijerya, Vietnam ve Türkiye; Hindistan ve Çin gibi patlama gösteren piyasaların yanında en yüksek büyüme düzeyi deneyimini yaşayan ülkeler arasında bulunacak' tahmini yer aldı.
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler