THT DUYURU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

Seçenekler

Kaçkar balının ünü Japonya'ya kadar yayıldı.!

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.241
Konular:
1644
Teşekkür (Etti):
72
Teşekkür (Aldı):
457
Ticaret:
(0) %
11-12-2009 14:02
#1
Arrow
Kaçkar balının ünü Japonya'ya kadar yayıldı.!
Kaçkar balının ünü Japonya'ya kadar yayıldı

Japonya'dan Almanya'ya kadar sipariş alan organik bal daha kovandan çıkmadan satılıyor
Moskova’dan gelen bir bilim adamıyla konuştuktan sonra organik bal üretmeye karar veren Remzi Özbay, ürettiği balla Türkiye ve dünyadan yoğun talep alıyor. Japonya’dan Almanya’ya kadar sipariş alan organik bal daha kovandan çıkmadan satılıyor. Kaçkar Bal’ın sahibi Remzi Özbay, GDO ve domuz gribi söylentilerinin yayıldığı bu dönemde yok satıyor.
Domuz gribi ve GDO söylentileriyle birlikte artan sağlıklı yaşam talebi organik ürünlere talebi artırıyor. Gribe karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler soluğu aktarlarda alırken bu durum organik ürün üreten firmaların da yüzünü güldürüyor. Artvin’in Arhavi ilçesinde ürettiği organik balla satış rekorları kıran Kaçkar Bal da bunlardan biri. Yaklaşık 2 ay önce bağışıklık sistemini güçlendiren “Menceli” isimli ürününü piyasaya süren Kaçkar Bal, yok satıyor. Fısıltı gazetesiyle ünü yayılan ürün 2 aylık kısa geçmişine karşın Nişantaşı, Etiler, Bebek’teki sosyetik isimlerin de tercihi haline gelmiş durumda. Firma sahibi Özbay "Ürünümüzün gribe ve daha bir çok hastalığa iyi geldiği biliniyor. Biz ürünlerimizi tanıtmak için kampanya yapmadık. Ancak domuz gribiyle birlikte fısıltı gazetesinin de yardımıyla yok satmaya başladık" diyor.
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler