THT DUYURU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

takipci
chat
Seçenekler

Herkes bu atın peşinde

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.246
Konular:
1646
Teşekkür (Etti):
73
Teşekkür (Aldı):
458
Ticaret:
(0) %
0
484
12-12-2009 09:16
#1
Arrow
Herkes bu atın peşinde
Herkes bu atın peşinde

ABD'li bir işadamı, sahibine 1,5 yılda 3 milyon 274 bin TL kazandıran Turbo isimli safkanı satın almak için teklifte bulundu.
Sahibi Erdin Düzarat'a 1,5 yılda 3 milyon 274 bin TL kazandırdığı için "Dört ayaklı darphane"olarak adlandırılan yarış atı "Turboya değer biçilemiyor. Araplardan sonra ABD'li bir iş adamının da satın almak için teklif ***ürdüğü safkanın değerinin 7 milyon dolar civarında olduğu belirtiliyor.
İlk kez yarıştığı 19 Nisan 2008'den 13 Haziran 2009'a kadar katıldığı 21 yarışta rakiplerini geride bırakarak efsaneleşen ve yarış severin gönlünde taht kuran Arap atının sahibi Erdin Düzarat, "Turbo dünya çapında bir at. Yakın zamanda Araplar Turbo'yu görmek için geldi ve çok beğendiler.
Onun dışında ABD'li bir işadamından çok ciddi bir teklif aldık. Teklifi değerlendiriyoruz ama öncesinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın onayı gerekli. İzin için gerekli başvurumuzu yaptık. Bakanlık onay verirse pazarlığa başlayacağız" dedi.

--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler