İPUCU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

Seçenekler

UNICEF Önce Çocuklar

ßøZKµ®T R€î§ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
09/2008
Nereden:
ANKARA
Yaş:
36
Mesajlar:
4.990
Konular:
1250
Teşekkür (Etti):
130
Teşekkür (Aldı):
1275
Ticaret:
(0) %
06-01-2010 17:16
#1
UNICEF Önce Çocuklar
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, elli yılı aşkın bir süredir, sahip olduğu uluslararası deneyim ve kaynaklarıyla Türkiye’de çocuklara yönelik programlara ve projelere katkıda bulunmaktadır. UNICEF, hükümet, sivil toplum, özel sektör, çocuklar, aileler ve topluluklarla ortaklıklar kurarak, her ******n yeterli sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanabildiği, eşitlik içinde korunabildiği bir toplum yaratılması çabalarına yardımcı olmaya devam etmektedir.
Çocuklarla birlikte ve çocuklar için çalışma, UNICEF’in Türkiye’de dört öncelikli alanda yoğunlaşmasını da beraberinde getirmektedir:
  • erkekler kadar kız çocuklar için de kaliteli eğitimi destekleyerek sürdürülebilir ve adil bir toplumun temellerinin atılmasına yardımcı olma;
  • erken çocukluk bakımı ve gelişimi, ana–babalarla çocuklara bakan kişilerin olumlu çocuk yetiştirme becerilerine kavuşturulması gibi yollardan çocuklara yaşamlarına mümkün olan en iyi başlangıcı yapma imkanları tanıma;
  • çocukların ve ergenlerin aile ve toplum yaşamının her alanında daha iyi korunmalarını ve daha katılımcı olmalarını sağlama;
  • kaynakların daha olumlu tahsisini, çocukların ve kadınların haklarının fiilen gerçekleşmesini sağlamaya yönelik etkili tanıtım–savunu, bilgilendirme ve sosyal politika programlarını yaşama geçirme.
Türkiye’nin çocuklar ve aileleri ile ilgili olarak kazandığı başarılar arasında aşağıdakiler de yer almaktadır:
  • bebek ölüm hızının bin canlı doğumda 43’ten 29’a, beş yaş altı ölüm hızının ise gene bin canlı doğumda 52’den 37’ye indirilmesi;
  • ilköğretimde okullulaşmada genel bir artış sağlanması ve okula gitmeyen kız çocuk sayısının yüzde 35 azaltılması;
  • Avrupa Bölgesel Sertifikasyon Komitesi tarafından Türkiye’ye ‘çocuk felcinden arınmışlık’ belgesi verilmesi.
UNICEF, bu ve bunun gibi başarıları temel alarak, Türkiye’nin çocuk koruma, çocuk sağlığı, eğitimi ve gelişimi alanlarındaki ulusal önceliklerine destek vermeye devam edecektir.
Türkiye’de halen sürmekte olan proje ve programlarımız hakkında daha fazla bilgiyi kataloğumuzdan edinebilir ve nasıl yardımcı olacağınızı belirleyebilirsiniz.
UNICEF çocuklar için uygun bir dünya kurma çabalarında gönüllü katkılara büyük ihtiyaç duymaktadır. Kişilerin ve kuruluşların iyi niyeti ve mali desteği başarılarımızın sürmesi açısından yaşamsal önem taşımaktadır.
Yapacağınız bağışlarla bize yardımcı olmak isterseniz hemen bugün UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile temasa geçin.
İçindekiler menüsünü kullanarak Önce Çocuklar broşürüne web sitesinde göz gezdirebilir ya da tüm dökümanı pdf formatında indirebilirsiniz. [ZIP 1.8MB] Alternatif olarak, her bir broşürü ilgili sayfalardan pdf formatında indirebilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı