İPUCU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

Seçenekler

Sen Kübanın eğlence düşkünü madde bağımlısı değil, Orta Asyanın Bozkurdusun!

-KG- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
01/2011
Mesajlar:
1.654
Konular:
600
Teşekkür (Etti):
49
Teşekkür (Aldı):
358
Ticaret:
(0) %
13-02-2011 23:18
#1
Sen Kübanın eğlence düşkünü madde bağımlısı değil, Orta Asyanın Bozkurdusun!
Senin için posteri asılacak adamlar, hatırına kazınacak adamlar; Atatürk, Kürşad, Osman Batur, Atilla ve daha nice büyük Türkler olmalıdır!

Milli yapısı bozulmak istenen milletimizin üzerinde oynanan oyunlardan birisi de bizden olmayan unsurlara özendirip uyutma ve fikri etkisizleştirme olmuştur. Bunun için ne gerekiyorsa yapılmış, televizyonlar, radyolar, gazeteler, dergiler, gereksiz adamlarla ve önemsiz olaylarla doldurulmuştur. Milli varlığımızı yücelten, özgürlüğümüz uğruna can veren kahramanlar, önemli milli davalarımız ve olaylarımız unutturulmuş, hafife alınmış, gençliğin gözünde yalnız mizah malzemesi haline getirilmiştir.

Gençlerin bilinçaltına inmek için gazete, dergi, televizyon araçları sıkça kullanılarak milli bilinci kuvvetli gençlik yaratmamızın önüne geçmişlerdir. Mesela bugün Osman Baturu, Kürşadı hatta son günlerin kahramanlarından şehit Mübariz İbrahimovu tanımayan ya da duyduğunda umursamayan Türk genci; Cheyi, Kral Arthuru, Pollyannayı ezberlemiştir. Bunlara dikkat eden ve sorgulayan Türk gençleri Che ile Osman Baturu bilgileri ile ayırt edebilir; Osman Baturun ne kadar büyük bir Türk kahramanı olduğunu anlayabilir. Kendisine dayatılanları kabul etmek istemeyen Türk gençleri Chenin değil Türk büyüklerinin izinden gitmelidir.

Doğrudan Komünist, Komünist kökenli, Sosyalist ya da bunlara yakın çizgide ilerleyen kimselerin tarihimizi aşağı görüp, Küba devrimini yüceltmesi, her fırsatta dile getirmesi ve bu devrimi yüceltmesi, Türk gençliğinin milli bilincine büyük zarar vermektedir. Nitekim Küba devrimi bizim için bir milat olmadığı gibi, bizi uzaktan-yakından ilgilendirmez. Kaldı ki küçücük bir ülkede yapılan darbeyi çok zormuş gibi öğretmeye kalkmak, bu devrimi yüceltmek, küçük ideal sahiplerinin yapabileceği bir şeydir.

Che ise ne bir özgürlük savaşçısı ne de bizim için milli bir kahramandır. Che kendi ülkesine getirmek istediği yabancı rejim için kendi askerine kurşun sıkmış, ülkesini karıştırmış, yetmediği gibi devrimini başarıyla tamamladığı halde başka bir ülkeyi karıştırmaya gitmiş, bir süre sonra orada kendisini aşağılamak için ayağına sıkılan mermilerle öldürülmüştür.

Chenin yaptığı devrimden sonra Kübalılar özgürlük mü kazanmıştır? Asla! Baskı artmıştır. Hatta en son Kübadaki baskıdan kaçan sporcuların İspanyaya sığındığı unutulmamalıdır. İşte görüldüğü gibi Che, bir özgürlük savaşçısı değil, Komünistlerin maşası olmuş, eline adeta ordu verilmiş bir Don Kişottur.

Burada dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

1-) Bahsettiğim gibi Che bir özgürlük savaşçısı değildir. Aksine iç çatışma yarattığı yabancı rejim uğruna kendi askerine kurşun sıkmıştır.2-) Che tam bağımsızlık taraftarı olamaz. Zira Chenin devrim yaptığı vakitler Sosyalist veya Komünist rejim fark etmez, bu rejimleri benimseyen ülkeler kısa sürede Ruslara bağımlı hale gelip bizzat kendileri Kızıl Orduyu işgale çağırıyordu!


3-) Hadi farz edin ki Che kahraman ve savaşçı bir adam. Ne fark eder? Türk milletine ne yararı olmuştur ki, Türk genci kendi kahramanlarının değil de Don Kişotların posterlerini odalarına asar olmuştur? Bu büyük bir talihsizliktir.

**

Türkiyede Osman Baturu tanıyan ve benimseyen Türk gençleri, esir Türk yurtlarını ve gasp edilmek istenen Türk haklarını savunup, onlar için savaşarak şehit olurken; Cheye özenenler banka soymuş, kendi askerleri ile çatışmaya girmişlerdir.


Yine bunlar, ASALA örgütünü kurup onu eğiten, silah veren ve yine aynı şekilde Suriyeden gelen teröristleri eğiten Filistin kampında eğitim görmüşlerdir.

Cheye özenenler kendi yurtları için asker olmak varken; her türlü terörün, anarşizm adı verilmiş çapulculuğun kaynağı olmuşlardır. Türkiyede terör örgütünün ilk yıllarında Öcalan itinin yanında kimlerin olduğunu, bizzat Komünist geçmişe sahip tanıklarından dinleme şansınız vardır.


Ezilen halklar maskaralığı ile kimi zaman Ermeni, kimi zaman ise Haitili bile olmuş bu kimseler; Karabağ, Doğu Türkistan, Kırım, Kerkük, Güney Azerbaycan gibi Türk elleri için kıllarını bile kıpırdatmamışlar, onlara dayatılan zehirli fikir sebebi ile sakat zihniyetin ürünü olarak haklarımızı gasp edip insanlarımızı öldürenlere de hak verilmesi gerektiğini savunmuşlardır. Kendilerini bırakın Ermeni veya Rusun ya da Amerikalının yerine koymayı, köpeğin bile yerine koyabilecek kadar sapıklaşanları vardır. Gerçi kendi soylarına özlem duyuyor olmalarını yadırgamamalıyız!


Bu enikler, 30.000 insanımızın katili Öcalan itine bile hak vermiş, onu önder saymış, idam edilmesinin sayısız masumu öldürdüğü halde- insan haklarına aykırı olduğunu söylemişlerdir. Yine aynı enikler, terör örgütünün iç çatışmada birbirlerini öldürerek verdikleri zayiatın hesabını bile Fail-i Meçhul adı altında devletten sormak istemektedirler. Bu yüzsüzlerin suratlarına inecek tokat Türk kanlı olmayanların değil, Türk ırkına mensup yöneticilerin idareciliği ile gerçekleşecektir. Türk genci bunu da bilmelidir.

Sormalı; kendi hasta mahkum olan arkadaşlarını, öldürdüğü canlara bakmadan sırf hasta olduğu için cezaevinden çıkarmak için bir tarafını yırtan bu kesim, aynı şeyi karşıt görüşlüler için düşünmüş müdür? Yoksa adalet ve meşhur demokratik haklar yalnızca onlar için mi vardır?

Elbette bu sorunun cevabı bellidir; ezilen halklar diye bahsettikleri, kendi yığınlarını oluşturan eziklerden başkası değildir.

***

Aklı başında olan Türk genci bu maskaralara özenmez, yolunu, davasını, benliğini bilir ve kendini ona göre geleceğe hazırlar. Kendi milleti için canını ortaya koyan Kürşad varken, Kral Arthur adında varlığı kesin olmayan, büyük oranda hikayeden ibaret olan bir yabancı krala hayranlık duymaz. 3-5 kız tavlamak, toplumun içerisinden güya bilgili insanlar olarak sıyrılma çabasında olmak için ırkını satanlara lanet olsun!

***
Irkını aşağılayan Türk gençlerine ne demeli peki? Gerçi bizim eğitim sistemimize bakacak olursanız, aşağılık kompleksi doğaldır. Gençler bu tarihle ancak adamlar yapmış hayranlığına sahip olabilir. Oysa bizim tarihimiz, Atamlar yapmış dedirtmelidir; yani gerçek tarihimizi anlatmalıdır.

Çapulcuya değil Kürşada özen; iyi bir Türk ol. Milletini övmekten çekinme; Sen Kübanın eğlence düşkünü madde bağımlısı değil, Orta Asyanın Bozkurdusun! Bunun bilincinde hareket et.

Unutma; gerçek bir Türk genci gösteriş meraklısı olmayacağından, sömürgecilerin yani sürekli dile getirdiğin Kapitalistlerin maşası olamaz. Ayağından Conversi, hatırından Cheyi çıkar, yoksa bunlar benliğini yıkar.


Senin için posteri asılacak adamlar, hatırına kazınacak adamlar; Atatürk, Kürşad, Osman Batur, Atilla ve daha nice büyük Türkler olmalıdır!
DeimoS 18, FederaL3535 Teşekkür etti.
DeimoS 18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2007
Nereden:
Bursa
Yaş:
27
Mesajlar:
3.076
Konular:
475
Teşekkür (Etti):
158
Teşekkür (Aldı):
457
Ticaret:
(0) %
14-02-2011 02:47
#2
Eline sağlık , okunması gereken bir yazı ..
---------------------
Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;
Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
-KG- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
01/2011
Mesajlar:
1.654
Konular:
600
Teşekkür (Etti):
49
Teşekkür (Aldı):
358
Ticaret:
(0) %
14-02-2011 03:00
#3
Alıntı:
deimos18´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eline sağlık , okunması gereken bir yazı ..
Teşekkür ederim..
Agemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
01/2010
Mesajlar:
6.477
Konular:
4301
Teşekkür (Etti):
62
Teşekkür (Aldı):
668
Ticaret:
(0) %
18-02-2011 15:16
#4
Alıntı:
Aklı başında olan Türk genci bu maskaralara özenmez, yolunu, davasını, benliğini bilir ve kendini ona göre geleceğe hazırlar.
Atatürk'ün de görmek istediği Türk genci bu erdemlere sahip olmalıdır..

Güzel konu olmuş tebrikler..
-KG- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
01/2011
Mesajlar:
1.654
Konular:
600
Teşekkür (Etti):
49
Teşekkür (Aldı):
358
Ticaret:
(0) %
18-02-2011 15:24
#5
Alıntı:
Agemon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Atatürk'ün de görmek istediği Türk genci bu erdemlere sahip olmalıdır..

Güzel konu olmuş tebrikler..
Teşekkür ederim..Sağolun..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı