İPUCU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

Seçenekler

Gözbebekleri

eflatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2007
Nereden:
Öyle Güzel B'Yerden :)
Mesajlar:
1.742
Konular:
1309
Teşekkür (Etti):
45
Teşekkür (Aldı):
189
Ticaret:
(0) %
05-10-2011 23:53
#1
Gözbebekleri
Tarih boyunca göz ve insan davraniii üzerindeki etkileriyle uiraitik durduk. Hepimiz 'Gözleriyle onu parçaladi', 'Kocaman bebek gözleri var', 'Gözlerini kaçirip duruyor', 'Çok davetkâr gözleri var', 'Gözünde öyle bir pirilti vardi' ya da 'Bana en kötü bakiiiyla bakti' gibi ifadeler kullanmiiizdir. Bu gibi ifadeleri kullandiiimizda farkinda olmadan kiiinin gözbebeklerinin büyüklüiünden ve bakiila ilgili davraniilarindan bahsederiz. The Tell-Tale Eye adli kitabinda Hess, vücudun odak noktasi olduklarindan ve gözbebekleri de baiimsiz hareket ettiiinden gözlerin tüm insan iletiiim iiaretleri arasinda en açiklayici ve doiru bilgileri verdiiini söylemiitir.

Belli iiik durumlarinda, kiiinin ruh hali ve tavri olumludan olumsuza veya olumsuzdan olumluya geçerken gözbebekleri küçülür veya büyür. Heyecanlanan birisinin gözbebekleri normal büyüklüklerinin dört katina çikabilir. Tam tersine, kizgin, olumsuz bir ruh hali gözbebeklerinin 'minik boncuk gözler' ya da 'yilan gözleri' olarak bilinen iekilde küçülmesine yol açar. Flört sirasinda gözler oldukça fazla kullanilir, kadinlar gözlerini vurgulamak için göz makyaji yaparlar. Bir kadin bir erkeii severse ona bakarken gözbebeklerini büyütecek ve erkek de farkinda olmadan bu bilgiyi doiru yorumlayacaktir. Bu nedenle romantik buluimalar gözbebeklerinin büyümesine neden olan loi yerlerde gerçekleiir.

Birbirlerinin gözlerine bakan genç aiiklar farkinda olmadan gözbebeklerinin büyüyüp büyümediiine bakmaktadirlar. Her biri diierinin gözbebeklerinin büyümesinden heyecanlanir. Araitir malar, kadin ve erkekleri cinsel pozisyonlarda gösteren *****grafik filmler erkeklere gösterildiiinde gözbebeklerinin normal büyüklüklerinin üç katina kadar çikabildiiini göstermiitir. Ayni filmler kadinlara gösterildiiinde gözbebeklerindeki büyüme erkeklerdekinden daha fazladir. Bu da kadinlarin *****grafiden erkeklere göre daha az etkilendikleri iddiasiyla ilgili iüphelere neden olmaktadir.(Solda) iekil 107 Minik boncuk gözler
(Saida) iekil 108 Yatak odasi gözleri

Bebekler ve çocuklarin gözbebekleri yetiikinlerinkinden daha büyüktür yetiikinlerin yanindayken onlara olabildiiince çekici görünerek sürekli olarak dikkatlerini çekme çabasiyla gözbebekleri sürekli olarak büyür.

Uzman kaiit oyunculariyla yapilan deneylerde rakipleri koyu renk gözlük taktiiinda oyuncularin daha az el kazandiklari görülmüitür. Örneiin, bir poker oyununda rakibine dört as gelmesi durumunda uzman onun gözbebeklerindeki hizli büyümeyi bilinçli olmadan fark edecek ve bu elde oyunu yükseltmemesi gerektiiini hissedecektir. Rakiplerin koyu gözlük takmasi gözbebeii iiaretlerini ortadan kaldirarak uzmanlarin daha az el kazanmalarina neden oldu.

Gözbebeii takibi fiyat pazarliii sirasinda alicilarin gözbebeii büyümesini izleyen eski Çinli mücevher tacirleri tarafindan kullanilirdi. Yüzyillar önce, fahiieler gözbebeklerini büyüterek daha arzulanir olabilmek için gözlerine dulavratotu losyonu damlatirlardi. Merhum Aristotle Onassis'in düiüncelerinin gözlerinden okunmamasi için ii görüimeleri sirasinda koyu renk gözlük taktiii bilinirdi.

Eski bir söz 'Biriyle konuiurken gözlerinin içine bak' der. Baikalariyla konuiurken veya pazarlik yaparken 'gözbebeklerine bakma' egzersizi yaparak gerçek duygularini gözbebeklerinden öirenmeye çaliiin.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı