THT DUYURU

chat
Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

takipci
chat
Seçenekler

Medyaya, ama özellikle de Ahmet Altan’a bir tavsiyem var Bugün Pazar

sevdamsinvatanim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
02/2012
Mesajlar:
585
Konular:
186
Teşekkür (Etti):
139
Teşekkür (Aldı):
84
Ticaret:
(0) %
0
284
28-05-2012 02:58
#1
Medyaya, ama özellikle de Ahmet Altan’a bir tavsiyem var Bugün Pazar
Yazımın başlığında tavsiye dediğime bakmayın. Olup bitene biraz daha dışarıdan bakan biri olarak bir uyarıda bulunmak niyetindeyim.

Medyanın siyaset ve siyasetçinin üzerindeki etkisizliği, işlevsizliği beni fena halde üzüyor. Bu durumun birçok sorunu çözümsüz bıraktığının sanırım hepimiz farkındayız.

Toplum ne yazık ki medyayı, gazetecileri, yazılanları ciddiye almıyor. Bunda kuşkusuz kabahatin büyüğü medyanın kendisinde.

‘Eski medya’ toplumla arasındaki iletişimde geçmişten gelen bir güven problemi yaşıyor. Bunu giderebilmiş, tamir edebilmiş değil. Durum böyle olunca da siyasetin yanlışları üzerinde bir yaptırım gücünü bünyesinden çıkaramıyor.

Uludere meselesi bütün gizemli halini koruyor olmasına rağmen son birkaç gündür hem içişleri bakanının sözleri, hem de Başbakan Erdoğan’ın herkesi rahatsız eden söz ve tutumu AK Parti’ye oy vermiş seçmenin tutumunu etkilemiyor.

Çünkü medya eleştirdikçe AK Parti tabanı bunu düşmanlık olarak algılıyor ve Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenmeyi bir misyon olarak görüyor.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler