İPUCU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

Seçenekler

Bir hackerın manifestosu

alfh0nz6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2012
Mesajlar:
4
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
27-06-2012 22:42
#1
Bir hackerın manifestosu
Bugün bir diğeri daha yakalandı.Boydan boya tüm gazetelerdeydi." Bilgisayar suçu skandalında bir delikanlı tutuklandı","banka hasarından sonra bir hacker tutuklandı"...
Lanet olası çocuklar.Hepsi birbirinin aynı.

Ama biliyormusunuz, 3 parça piskolojinizde ve 1950 lerden kalma teknobeyninizde, hiç bir hacker-ın gözlerinin arkasından baktınız mı?
Onu bu kadar sert yapan neydi diye merakettiniz mi?, hangi güçler onu şekillendirdi,onu böylesine bir kalıba ne döktü?
Ben bir Hacker-ım, dünyama girin...
Benim dünyam okul ile başlıyor... Birçok çocuktan daha akıllıyım,bize öğrettikleri bu saçmalık beni sıkıyor...
Lanet olası başarısızlar.Hepsi birbirinin aynı.

Orta okuldayım veya lisedeyim. Hocaların onbeşinci kez bir kesiri nasıl indirgeyeceklerini dinlemiştim.Onu anladım."hayır Ms.Smith, size ödevimi göstermedim, ben onu kafamda yaptım..."
Lanet olası çocuk.Muhtemelen kopya çekti. Hepsi birbirinin aynı.

Bugün bir keşif yaptım.Bir bilgisayar buldum.Pekleyin bir dakika,bu çok cool. Ne yapmasını istersem onu yapıyor.Eğer hata yaparsa,onu ben beceremediğimdendir.Beni sevmediğinden değil...
veya benden korktuğundan değil...
veya benim çok akıllı bir fırlama olduğumu düşündüğünden değil,
veya öğretmeyi sevmediğinden ve burda olmaması gerektiğinden değil...
Lanet olası çocuk.Bütün yaptığı oyun oynamak.Hepsi birbirinin aynı.

Ve sonra oldu...Bir dünyaya bir kapı açıldı...telefon hattında bağımlının damarlarında ki heroin gibi gezinmek,bir elektronik nabız dışarıya gönderildi,günden güne artan yeteneksizliklere karşı,bir sığınak aranıldı...Bir yatakhane bulundu.
"İşte bu...Benim ait olduğum yer burası..."
Burada ki herkesi biliyorum...Onlarla hiç karşılaşmamış,hiç konuşmamış,onlardan birdaha hiç ses çıkmayacak olsa dahi...Hepinizi tanıyorum...Lanet olası çocuk. Telefon hattını yine meşgul ediyor.Hepsi birbirinin aynı.
İnanamayacağın kadar hepimiz birbirimizin aynısıyız...Bizler okulda büftek istediğimizde kaşıkla bebek maması ile doyurulanlarız...İzin verdiğiniz et parçaları çignenmiş ve tatsızdı. Biz sadistler tarafından kontrol edildik veya ruhsuzlar tarafından terslendik kaile alınmadık. Öğretcek birşeyleri olan çok azı bizi istekli öğrenciler olarak buldu.Fakat bu çok azı çöldeki damlacıklar gibiydi.

Bu bizim dünyamız şimdi...elektronun ve elektrik düğmesinin dünyası,bilgi aktarım hızının güzelliği.Karcı oburlar tarafından yönetilmeseydi pul kadar ucuz olabilecek,zaten var olan bir sistemi kullanılır hale getirdik ve siz bizi suçlu olarak ifşa ettiniz.
Biz araştırdık...ve siz bize suçlu dediniz.Bilgiyi aradık..ve siz bize suçlu dediniz.Biz tenimizin rengi olmadan varolduk,milliyetsiz,hiçbir dine ait olmadan...ve siz bize suçlu dediniz.Atom bombası ürettiniz,savaşlara girdiniz,cinayet işlediniz,hile yaptınız ve bize yalan söylediniz ve bunların bizim yararımıza olduğuna inanmamızı sağlamaya çalıştınız ve biz hala suçluyuz.

Evet, ben suçluyum.Benim suçuk merak.Benim suçum ne söyledikleri ne düşündükleri hakkında insanları yargılamak, neye benzedikleri hakkında değil. Benim suçum sizleri daha akılcı kılmaktı ki beni bu nedeneden hiçbir zaman affetmeyeceksiniz.

Ben bir hacker-ım ve bu benim manifestom.Bu bireyi durdurabilirsiniz ama hepimizi durduramazsınız...hepsinden öte,hepimiz birbirimize benziyoruz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı