THT DUYURU

Genel Kültür Örf adetlerımız vede toplumumuzun vede bızlerın bılmesı gereken konular

takipci
chat
Seçenekler

Köroğlu UNESCO Kültür mirası adayı

TURKSTFN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2013
Mesajlar:
23.278
Konular:
5521
Teşekkür (Etti):
239
Teşekkür (Aldı):
3009
Ticaret:
(0) %
09-02-2014 17:55
#1
Köroğlu UNESCO Kültür mirası adayı
Bolu’da 17’nci yüzyılda yaşayan ve babasının gözlerine Bolu beyi tarafından mil çekilerek cezalandırılmasının ardından zulme karşı ayaklanarak halkın hakkını korumasıyla destansı bir kahraman haline gelen Köroğlu’nun bütün dünyaya tanıtılması için Bolu Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliğiyle ‘Marka Şehir Bolu ve Uluslararası Köroğlu Festivali’ düzenlendi.

Festival, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Bolu Halk Kültürü ve Köroğlu Sempozyumu’yla açıldı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sempozyum açılışında yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Köroğlu vasıtasıyla Bolu’yu markalaştıracağız ve Türk dünyasını kucaklaştıracağız. Köroğlu’nu da dünya markası yapacağız. Köroğlu’nun UNESCO Kültürel
Miras listesine alınmasını sağlayacağız. UNESCO ile görüşmelerimiz oldu. Şu an Köroğlu Festivali’nde UNESCO’nun amblemini kullanma izini aldık. Büyük bir parka koymak üzere Köroğlu’nun 25 metrelik heykelini yaptıracağız. Altında da müze ve araştırma merkezi olacak.”
--------------------- Turkhackteam dışında sosyal medya,forum ve gruplarda hesabım bulunmamaktadır .

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler