THT DUYURU

chat
Golang Google’a ait insan diline en yakın olan dillerdendir, projelerin ve dökümanların paylaşım alanıdır

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

HTTPROBE'u İnceleyelim

Codx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Green Team
Üyelik tarihi:
07/2017
Mesajlar:
248
Konular:
27
Ticaret:
(0) %
1
286
6 Gün önce
#1
Merhabalar, iyi forumlar herkese.

Bir süre öncesinde keşfettiğim çok güzel bir scripti sizinle paylaşmak ve birlikte incelemek istiyorum. Toolun github sayfası burada adı httprobe. README.md dosyası mevcut bu sebeple kullanımından ziyade nasıl çalıştığını konuşacağız.

Bir çok yerde bulamayacağımız bilgiyi bize opensource projeler sunuyor. Bu sebeple incelemeler yapmak herkes için yararlı olacaktır. Başlayalım.İmport edilen kütüphaneler bu şekilde. Altında boş bir array oluşturmuş. Sanırsam onun altında ise birer getter setter yazmış.Peşinden http methodunda kullanacağı flagları belirlemiş, tr içerisinde de transport katmanında gidecek olan isteği ayarlıyor.re içerisinde requesti ayarlıyor, ardından client oluşturuyor.

httpsURLs, httpsURLs ve output çıktılarında birer adet slice generate ediyor.

https workers kısmında concurrency'nin yarısı kadar dönüyor, eğer https olarak bağlanabiliyorsak o zaman http olarak bağlanmayı denemiyor. Slice'a ekliyor. İkiye bölme sebebi iki işlem yaptırıyor. Hızlı olması için birisi çalışırken diğer de çalışıyor.http workers altında ise for döngüsü içerisinde anonim fonksiyon tanımlıyor https ile bağlantı sağlanıyorsa output'a ekliyor. httpWG'yi kapatıyor.Bu kısımda input alıp aldığı inputu workersların içerisine gönderiyor.Burada input alabiliyor mu diye kontrol ediyor okuyamazsa o zaman error veriyor. isListening içerisinde ise request ve responslar error veriyorsa kapatıyor, ardından bool bir değer return ediyor.

Konu tartışmaya açıktır. Yanlış söylediğim yerleri düzeltebilirsiniz. Kendi yorumunu katabilirsiniz. Bunun için size müteşekkir olurum.

Okuduğunuz için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
---------------------
Başarılarının toplamısın, başarızlıklarından arta kalanlar değil.SiyahYunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbarat Tim (Stajyer)
Üyelik tarihi:
01/2020
Nereden:
Teşkilat
Yaş:
29
Mesajlar:
389
Konular:
17
Teşekkür (Etti):
85
Teşekkür (Aldı):
154
Ticaret:
(0) %
6 Gün önce
#2
Elinize sağlık

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler