THT DUYURU
Google , Yandex , Alexa , Yahoo Google, Yandex, Alexa ve Yahoo ile ilgili tüm paylaşım ve dökümanlar.

siber güvenlik eğitimi
Seçenekler

Google, Rekabet Kurumu'nun Kestiği 196 Milyon TL'lik Ceza Hakkında Açıklama Yaptı

real Pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Basın & Medya Ekibi (Deneyimli)
Üyelik tarihi:
04/2020
Nereden:
Anadolu
Mesajlar:
446
Konular:
80
Teşekkür (Etti):
255
Teşekkür (Aldı):
216
Ticaret:
(0) %
1
768
bir Hafta önce
#1
Google, Rekabet Kurumu'nun kestiği 196 Milyon TL'lik ceza hakkında resmi açıklama yaptı. Kesilen cezanın yanlış anlaşılma olduğunu ve çözüm için Rekabet Kurumu ile görüşmeye devam ettiklerini söyledi.Rekabet Kurumu, Google'a "genel arama sonuçlarının en üstüne, reklam niteliği belirsiz olarak ve yoğun bir şekilde metin reklamlarına yer vererek kendisine reklam geliri getirmeyen organik sonuçların içerik hizmetleri pazarındaki faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiği" gerekçesiyle 12 Kasım 2020 de alınan karar ile 196 milyon 708 bin 54 lira idari para cezası kesilmişti.Rekabet Kurumu ihlalin sonlandırılması ve etkin rekabetin sağlanması için Google'ın yapması gereken mükellefiyetleri de paylaşmıştı.Google konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Kullanıcılar, Google’dan güvenebilecekleri ve yüksek nitelikli arama sonuçları sunmasını bekliyor. Biz de kullanıcılarımızın bu beklentisi doğrultusunda onlara en ilgili yanıtları sunarken arama sonuçları ile değil, reklam gösterimlerimizle gelir elde ediyoruz.

Google üzerindeki her reklam açık bir şekilde işaretlenerek diğer arama sonuçlarından ayrılmaktadır. Yapıcı yaklaşımımızı sürdürerek, Google arama hizmetinin nasıl çalıştığına ilişkin yanlış anlamaları gidermek üzere Rekabet Kurumu ile çalışmaya devam edeceğiz.
---------------------
Instagram |Twitter | Discord | Telegram


Sisteminde virüsü saklar her beyin

IQ
IQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BH80'in Öğrencisi
Üyelik tarihi:
04/2020
Nereden:
-Türkistan-
Mesajlar:
2.622
Konular:
174
Teşekkür (Etti):
602
Teşekkür (Aldı):
809
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#2
Eline emeğine sağlık
---------------------


BH80
P4RS
Rey,Lost

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler