Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Information Technology’s
> Güvenlik Haberleri

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.


Cold Boot Attack Saldırısı İle Tüm PC'ler Tehdit Altında!

Güvenlik Haberleri

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 13-09-2018 21:18   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2008
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1337
Teşekkür (Aldı): 3575


Exclamation Cold Boot Attack Saldırısı İle Tüm PC'ler Tehdit Altında!

Hackerların geliştirdiği yeni saldırı yöntemi şirketleri harekete geçirdi. Yeni bir araştırma, geleneksel yöntemin üzerine birkaç adım eklenerek hackerların neredeyse tüm bilgisayarlardaki verilere erişebildiğini ortaya koydu.

Siber saldırganlar, güvenlik yazılımı olan bilgisayarlara bile erişebilen yeni bir yöntem geliştirdiler. Yeni bir araştırma bu yeni yöntem ile şifreli verilerin dahi güvende olmadığını; hemen hemen tüm modern PC ve Mac’lere erişim sağlanabildiğini ortaya koydu. Yeni bulgular, modern bilgisayarların çoğunun, hassas verileri birkaç dakika içinde çalabilecek yeni bir saldırıya karşı savunmasız olduğunu açıkça ortaya koydu. Çalışmayı gerçekleştiren F-Secure, güvenlik açıklarının nerdeyse tüm bilgisayarları riske attığını belirtti.

Yeni saldırı yöntemi, bilgisayar korsanlarının uzun bir süre bilgisayardan veri çalmak için kullandıkları geleneksel “cold boot attack” yönteminin temelleri üzerine inşa edildi. Modern bilgisayarlar, okunan verilerin okunmasını engellemek için bir cihaz açıldığında belleklerinin üzerine yazılır. Yeni yöntem, tekrar yazma sürecini devre dışı bırakıyor ve tekrardan cold boot saldırısı gerçekleştiriyor.

Tekrar yazma sürecinin nasıl çalıştığını çözdükten sonra temizlemeyi engelleyen bir araç oluşturmak ise sadece birkaç saat sürüyor. Başarılı bir saldırgan, bu yöntem ile parolalar ve kurumsal ağ kimlik bilgileri gibi bellekte olan her şeyi birkaç adımda çalabiliyor.

Araştırmacılar, bulguları yayınlamadan önce ilk olarak Microsoft, Apple ve Intel ile paylaştı. Üç büyük şirket, hem fiziksel hem de siber erişimi engellemek için güvenlik yöntemleri geliştirmeye çalışıyor. Araştırmacılar, yeni üretilecek cihazlarda yeni bir yöntemle güvenliğin sağlanabileceğini; mevcut cihazlar da ise güvenliğin sağlanmasının hayli zor olacağını belirtiyorlar.


Kaynak___________________________________________

Emekli Orgeneral ( ÜDY Üyesi )
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2018 22:33   #2
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 74
Teşekkür (Aldı): 21
Tam olarak saldırıyı anlamadım veriler belleğe yazıldığında bellekten mi okunuyor ? bu arada elinize sağlık___________________________________________

Git ona deki heeee dayı sizi bekliyo !

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2018 22:39   #3
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2012
Nereden
Çanakkale
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 72
Teşekkür (Aldı): 111
Kullanıcılara nasıl yeni cihaz aldırırım :d___________________________________________Özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun olan kölelerdir... -Che Guevara
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2018 22:48   #4
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2017
Nereden
NewYork
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 296
Teşekkür (Aldı): 419
Bilgilendirme için teşekkürler, ellerine sağlık.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau