THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

Seçenekler

The Dark Overlord, 650 Belgeyi Açıkladı!

Quinones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
13.640
Konular:
5648
Teşekkür (Etti):
1337
Teşekkür (Aldı):
3584
Ticaret:
(0) %
04-01-2019 22:17
#1
The Dark Overlord, 650 Belgeyi Açıkladı!


Hacker grubu The Dark Overlord ekibi, 11 Eylül saldırıları ile bağlantısı bulunan 18 bin belgeden 650 tanesini yayınlayarak ciddi olduklarını göstermiş oldu.

Belgelerin kaynağı olarak ise ABD hükümetinden, sigorta şirketlerinden ve hukuk bürolarından çalınan belgeler gösteriliyor. Belgelerin konusu olan terör saldırısı, 11 Eylül 2001 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Hacker grubu yaptığı açıklamada, 2 milyon dolarlık Bitcoin istediklerini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir başka açıklamada ise hacker grubu şu ana kadar 12 bin dolarlık Bitcoin ödemesi aldıklarını açıklamıştı. Bu ödemeler, bilgileri çalınan şirketlerin yaptığı ödemeler değil, belgelerde ne olduğunu öğrenmek isteyen insanların ekibe yolladığı bitcoinler. Bu paranın karşılığında korsan grubu ilk parti belgeleri yayınladı. The Dark Overlord'un iddiasına göre belgelerde yazanlar, "ABD derin devletini ateşe verecek."

Belgeleri inceleyen uzmanlar belgelerde önemli bir bilgi olmadığı görüşünde birleşiyor. Muhtemelen korsanların amacı, kamuoyuna yansıtılan belgeler aracılığıyla iddialarının doğruluğunu ispatlamak. İlk grupta yer alan belgeler daha çok havaalanı güvenliklerinin ifadelerinden ve sigorta işlemlerinin kayıtlarından oluşuyor.

Alıntıdır.


Kaynak 1

Kaynak 2
---------------------
Emekli Orgeneral ( ÜDY Üyesi )

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler