THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

Seçenekler

En kötü siber güvenlik Cezayir'de

dRose98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Junior Çevirmen
Üyelik tarihi:
07/2013
Mesajlar:
6.788
Konular:
1456
Teşekkür (Etti):
451
Teşekkür (Aldı):
785
Ticaret:
(0) %
08-02-2019 18:26
#1
En kötü siber güvenlik Cezayir'deComparitech şirketinin yaptığı araştırma, siber güvenlik açısından en kötü ve en iyi durumdaki ülkeleri ortaya koydu.
Siber güvenlik açısından en kötü durumdaki ilk üç ülkenin Cezayir, Endonezya ve Vietnam olduğu bildirildi.

Quartz India sitesinin haberine göre, İngiliz Comparitech şirketinin yaptığı araştırmada, dünya genelinde 60 ülke içinde siber güvenliğin en kötü durumda olduğu ilk 10, Cezayir, Endonezya, Vietnam, Tanzanya, Özbekistan, Bangladeş, Pakistan, Belarus, İran ve Ukrayna olarak sıralandı.

Araştırma, cep telefonlarının kötücül yazılımdan en fazla etkilendiği ilk 5 ülkenin Bangladeş, Nijerya, İran, Tanzanya ve Çin olduğunu ortaya koydu.

Masaüstü bilgisayarların kötücül yazılımdan en fazla etkilendiği ülkeler arasında Cezayir, Belarus, Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya'nın başı çektiği görüldü.

En iyi siber güvenliğe sahip ilk 5 ülkenin de Japonya, Fransa, Kanada, Danimarka ve ABD olduğu belirlendi.

Araştırmada, siber saldırılara hazırlık, cep telefonu ve bilgisayarların kötücül yazılıma maruz kalma oranları, finansal kötü yazılım saldırılarının sayısı ve yasal mevzuat dahil 7 kritere göre değerlendirme yapıldığı kaydedildi.

Alıntıdır: Kaynak 1
Ghost Killer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2019
Nereden:
#Space#
Mesajlar:
1.411
Konular:
83
Teşekkür (Etti):
76
Teşekkür (Aldı):
370
Ticaret:
(0) %
08-02-2019 18:29
#2
Bizim de bu siber güvenlikte gelişmemiz lazım. Hergün bankalarımıza, şirketlerimize saldırı yapılıyor. Geri cevap verme yani bizim saldırma oranımız çok düşük. Yoksa saldırmayı bilmiyor muyuz? Elimiz armut toplamamalı. Saldırılarımız, operasyonlarımız daha çok olmalı çünkü düşman çok. Bilgi için teşekkür ederim tuğ generalim
--------------------- Aşk güzeldir karşılığı varsa ama karşılıksız da sevilir karşımdaki vatansa...

#Ghost Killer#

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler