THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

Seçenekler

2019' Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu /xMit !

хMít σffícαl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2016
Mesajlar:
1.168
Konular:
111
Teşekkür (Etti):
160
Teşekkür (Aldı):
651
Ticaret:
(0) %
23-02-2019 23:05
#1
Question
2019' Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu /xMit !
Mongol MetoD | Distributed Denial Of Service (DDoS)

2019 yılı başlarında Avrupa'dan yayımlanan Kıvılcımlar ( Mongol MetoD )


2018 Yılının başlarında fısıltı şeklinde bu scriptin yapılışını duyuyordum 2019 yılına girişimizin hemen ardından piyasada ki elit gruplara dağıtıldı yeni yeni alt tabakaların eline geçiyor gibi gözüksede hala üst segmen gruplar elinde olan çok önemli bir tehdit unsuru olarak Lanse ediliyor . Biraz araştırmalarım sonucu Scriptin Sadece Layer4 Katman attack yaptığını öğrendim ilk başta başarısız gibi bi ön yargıya kapılsamda içeriğini araştırdıkça yeni yapay zeka ' düzeyinde ki Firewalları bile kandırabileceğini gördüm .

  • Açıkçası, bu yöntemin saldırganlar için çalışması için koordinasyon ve spesifik, dar hedefleme yapılması gerekiyor. NexusGuard analistlerine göre , izlenen saldırılar coğrafi konumlarına bağlı olarak tek hedeflere odaklandıkları için gerekli düzenleme seviyesine sahipler. Bir örnekte, önemsiz trafik 38 IP’ye yayılmış ve her biri ağ izleme araçlarının alarmını çalacak eşiğin çok altında 2.48 Gb / sn’lik bir yük vermiştir. Bu saldırıyı çok gizli kılar ve bu nedenle bu yaklaşımın popülaritesi son aylarda katlanarak arttı.
Daha Bir çok ülkenin Bu yeni gelişen sistemden haberi yok fakat Cloudflare Inc . Incapsula Gibi büyük Ddos PROTECTION Firmaları tedirginlik içerisinde çeşitli açıklamalarda bulundular , Söylenenler adeta tehlikenin ne kadar büyük bir boyutta olduğunu ortaya çıkarıyor .


Açıklamalar Ortak ' Bugune Kadar ki Milyon Dolarlık Savunma Mekanizmalarını Baştan Değişmesine sebep olacak bir türle karşı karşıyayız .

Evet Söylenenler aslında abartı değil Firewall ' ve koruma sistemlerinin temel mantığı saldırı gelir Alarm çalar korumalar devreye girer fakat ya büyük saldırılar degilde ufak parçalar halinde istekler yapılıp istek yapıldıktan sonra sunucu icinde bu istekler birleşsse ? işte burası kilit nokta saldırı paketleri parçalar halinde sunucuya gönderiliyor paketler sunucudan gectikten sonra bir süre sonra icerde birleşme yapıyor bütün sistem kilitleniyor , çok net bir bilgi yok Script hakkında daha çok yeni kendi araştırmalarım sonucu bu bilgilere ulaşabildim .Bu konuyu yakından inceliyorum Elime Script geçerse Detaylı Bi Konuyla Sizlere Tanıtacağım


HoşçakalLın SaygılLar

// xMit !
M3m0ry, MrNights, taneryum, anadoluturku Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler