THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

Seçenekler

Bad Rabbit Virüsü Nedir? Nasıl Önlemler Alınmalıdır? //AloneAngels

AloneAngels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
11/2015
Nereden:
Bilemiyorum.
Yaş:
19
Mesajlar:
481
Konular:
97
Teşekkür (Etti):
21
Teşekkür (Aldı):
91
Ticaret:
(0) %
31-03-2019 00:10
#1
Bad Rabbit Virüsü Nedir? Nasıl Önlemler Alınmalıdır? //AloneAngels
Merhaba Değerli Türk Hack Team Üyeleri Bugün Sizinle Bad Rabbit Yani Kötü Tavşan Virüsünü İnceleyeceğiz Lafı Uzatmadan Hemen Başlıyalım;Öncelikle Bad Rabbit Bulaştığı Cihazların Uygulamalarını Kilitleyip Esir Tutuyor Denebilir Bu Kilidi Kaldırmak İçin Kısıtlı Zaman İçinde Ödenmesi Gereken Fidyeyi Ortaya Koyuyor Daha Öncelerde Dünyayı Yine Tehtit Eden Petya Virüsü İle Akrabalık Bağları Yani Petya Virüsünün Üzerinden Geliştirildiği Tahmin ediliyor Bad Rabbit Esir Aldığı Cihazı Teslim Etmek İçin 0,05 Bitcoin Ödeme İstiyor Buda Küsüratları İle Beraber Yaklaşık 1.139,05 Türk Lirası Ediyor.

Fidyeyi Nasıl Ödüyorlar?

Fidyeyi Ödemek İstiyen Kullanıcı Deep Web Üzerinden ".onion" Uzantılı Bir Siteye Gidiyor Tabi Deep Webe Girmek İçin Tor Yada OrFox Kullanıyorlar Siber Korsanlar Her Kullanıcıya Ayrı Bir Parola Vererek Bu Parolalar Üzerinden Ödeme Yapmalarını İstiyorlar Fidyeyi Zamanında Ödemeyen Kurbanlara Daha Yüksek Fiyat İstiyorlar

En Çok Kurban Nerede?

Bu Kurbanların Neredeyse %65'i Rusyada Bulunmaktadır Tabi Kötü Etkilenenler Arasında Avrupa Ülkeleride Var Örnek Olarak Almanyadan da Bir Çok Kurumdan Fidye İstedikleri Ortaya Çıkmıştır Rusyanın Büyük Haber Ajanslarından İnterfax Siber Korsanlar Tarafından Esir Tutulurken Ukraynada Aynı Durumdaydı Oddesa Havaalanı , Haberleşme Bakanlığınıda Siber Korsanlar Ele Geçirmişti.
Dijital Güvenlik Şirketi ESET Açıkladığı Bir Bilgide Kurbanların %65'i Rusyada %12'si ukraynada Olduğunu AçıkladıPeki Hangi Yöntemi Kullanıyorlar?

Siber Güvenlik Şirketleri Bad Rabbitin Sahte Bir Adobe Flash Yükleme Yayıldığını İspatladılar. ilk Olarak Haber Ve Medyayı Hedef Alan Siber Korsanlar Bu Ağlardan Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşmak İstediler Genellikle Dalgınlıkla İndirilen Bu Sahte Adobe Flash Dosyayı Kullanıcılar Kendi Rızaları İle Bad Rabbite Davetiye Çıkarıyorlar

Bad Rabbite Savaş İlanı!!!

Dünyanın Bir Çok Yerinden Dijital Siber Güvenlik Şirketleri Bad Rabbite Savaş Açmış Durumdalar.
Bad Rabbit Fark Edildikten Yaklaşık 6 Saat Sonra Virüsün Yayıldığı Ana Site Kapatıldı Ancak Daha Sonra Tekrar Aktif Hale Gelerek Sistemlere Yeniden Sızmaya Başladı

Peki Bu Bad Rabbitten Nasıl Korunacağız??
Her ne kadar Çok Hızlı Yayılsada Korunmak Bir O Kadarda Kolay Çünkü Virüs Bulaşmak İçin İndirilmek Ve Kurulmayı Bekliyor. Virüsün Yayılma Hızını Artıran Başka Bir Etken İse Güncellenmemiş Sistemler Bazı Kullanıcılar Windows Updateden Kaçmayı Bırakması Lazım Artık Güvenlikleri İçin Sistemi Ele Geçiren Bad Rabbit Kolaylıkla Aynı Ağdaki Diğer Cihazlarada Yayılabiliyor.
Eğer Sizede Bad Rabbit Bulaştıysa Bunun Çözümü İçin;
c:\windows\infpub.dat ile c:\Windows\cscc.dat. dosyalarının çalışmasını engellemeniz ve VMI servisini kapatmanız virüsün ağın geri kalanına yayılmasını engelleyecektir.

Hepinize Bad Rabbitten Uzak Bir Hayat Dilerim
İyi Forumlar
---------------------
Şimdi Sana Sigaramdan Yüz Bularak Soruyorum "Nasılsın?"
Ruhuma Üflenen Tanrı Nefesi midir? Yoksa Nefesim Tanrı mıdır?
Konu AloneAngels tarafından (31-03-2019 00:20 Saat 00:20 ) değiştirilmiştir.
noonebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2019
Nereden:
Uzay
Mesajlar:
582
Konular:
51
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
130
Ticaret:
(0) %
31-03-2019 00:20
#2
Yapımını da biraz anlatsaydın guzel olurdu
---------------------
Biri Sana Pislik Yaparsa Sen Ona Bin Mislini Yapki Anlasın Sen Ondan Korkmuyorsun.
Konu PALA tarafından (02-04-2019 00:14 Saat 00:14 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler