Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Information Technology’s
> Güvenlik Haberleri

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.4 Bin FBI Personelinin Kayıtları Hacklendi!

Güvenlik Haberleri

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt bir Hafta önce   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2008
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1337
Teşekkür (Aldı): 3576


4 Bin FBI Personelinin Kayıtları Hacklendi!

Ukrayna'daki bir internet sitesinde yayınlanan FBI personeline ait kayıtların yanı sıra bir milyondan fazla kamu görevlisinin de kayıtlarının çalındığı iddia edildi.

FBI’da (Federal Soruşturma Bürosu) çalışan yaklaşık 4.000 personele ait kayıtlar hacker’lar tarafından ele geçirildiği açıklandı. Bilgisayar korsanları, FBI’ın Ulusal Akademi Derneği’nin internet sitesine sızarak, FBI’da çalışan personellerin isimleri, unvanları, adresleri, telefon numaraları ve e-posta adreslerinin yer aldığı kayıtları çaldı.

Personellere ait özel bilgilerin bulunduğu bu kayıtlar, Ukrayna’da bulunan bir internet sitesi üzerinden yayımlandı. Ayrıca belgeleri yayımlayan hacker’lardan bir tanesi, ellerinde bir milyondan fazla kamu çalışanının kişisel bilgilerinin de bulunduğunu iddia etti. Bilgileri yayımlayan hacker, bu bilgileri özel tarayıcılarla ulaşılan dark web’de (karanlık ağ) anonim alıcılara satmayı planladıklarını ifade etti.


Kaynak 1

Kaynak 2___________________________________________

Emekli Orgeneral ( ÜDY Üyesi )
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

M3m0ry, Hichigo Teşekkür etti.
Alt bir Hafta önce   #2
  • İstihbarat Tim Asistanı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2016
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 951
Teşekkür (Aldı): 305
Julian Assange'nin tutuklanması üzerine anonymous tepki olarak FBI'ı hackledi. Bunun sadece başlangıç olduğunu söylüyorlar. Dünyanın heryerinden OpEcuador, OpUS ve OpUK operasyonu adı altında İngilterye, Amerikaya ve Ekvadora siber saldırılar gerçekleştiriliyor. Buda onlardan birisiydi.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

alpertksr06 Teşekkür etti.
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau