THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

Seçenekler

Bilgisayarlarımız Nasıl Hackleniyor?

Hê-ll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
09/2018
Nereden:
Dewamke
Mesajlar:
2.272
Konular:
367
Teşekkür (Etti):
866
Teşekkür (Aldı):
499
Ticaret:
(0) %
29-09-2019 14:32
#1
Bilgisayarlarımız Nasıl Hackleniyor?
MSFVENOM

Evet arkadaşlar, bildiğimiz üzere saldırıların çeşitli çeşitli yöntemleri vardır. Bugün sizlere bilgisayar (hedef) kişiye yapılan saldırıların çoğunun nasıl yapıldığını ve nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle şu terimleri bilmeniz gerekir yazdığım yazıyı anlamak için: “MSFVENOM,ARMİTAGE,PAYLOAD”

Öncelikle arkadaşlar, msfvenom bir virüslü dosya hazırlama yazılımıdır. Zararlı yazılımlar genellikle msfvenom üzerinden terminal ile hazırlanır. Terminal ise, linuxta bulunan komut sistemidir. Yani bu tür saldırılar linuxtan yapılır.


Kali linux, parrot gibi sistemler “linux” işletim sistemlerini kullanırlar. Yani şöyle ki, kali linux ve parrot os security işletim sistemleri, hayatımızın her yönünde bize yardımcı olabilir. Şimdi konumuza gelelim, bu sistemlerde terminal komut sistemi kullanılır. Yani bir msfvenom saldırısı gerçekleştirmek veya saldırgan, beyaz şapkalı, kısacası hacker olmak istiyorsanız bu işletim sistemlerini kullanınız. Size saldıranlar da bu işletim sistemlerini kullanırlar.

Armitage ise linuxta bulunan bir tooldur. Msfvenom’un gui (arayüz - program) versiyonudur. Payloadları yazmak ile uğraşmazsınız. Seçip programı direk oluşturabilirsiniz. Ama öğrenmek istiyorsanız terminalden yapmanızı öneririm. Ayrıca armitage bilgisayarı kastırır.

Payload ise hedef sisteme gönderilip, hedef sistemde çalışmasını istediğimiz bir modüldür. Modül aracılığında kullanıcıdan veri çekme işlemi gerçekleştirebiliriz. Yani payload burada önemli bir rol oynar.

Evet, saldırganlar size msfvenom üzerinden saldırarak bilgisayarınıza zararlı yazılım sokmaya çalışırlar. Bu tür saldırılardan korunmak için, dosyaları virüstotal e atıp bir taratma yapabilirsiniz. Bu en kolay yöntemidir. En zoru ise zararlı yazılımı programlar ile kontrol etmektir. Yani bir malwareci olmanız lazım. Zararlı yazılım kontrol etmek için ise, Black Turtle nin konusuna bakabilirsiniz.

Black Turtle’nin konusu: https://www.turkhackteam.org/zararli...ck-turtle.html

Eğer bir bilgisayara saldırmak istiyorsanız aşağıda verdiğim linkteki eğitim serisini izleyebilirsiniz.

https://m.youtube.com/watch?v=3x-dyk34oT0
Konu Hê-ll tarafından (29-09-2019 14:35 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler