THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

Seçenekler

Google'ın Beta Uygulaması İçin Karanlık Mod Yayınlandı

THROOT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
Üyelik tarihi:
03/2018
Nereden:
NEREYE
Mesajlar:
2.028
Konular:
470
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
352
Ticaret:
(0) %
19-02-2020 18:16
#1
Google'ın Beta Uygulaması İçin Karanlık Mod Yayınlandı
Google'ın mobil uygulaması, bir süredir Android 10 kullanan Pixel telefonlarda karanlık mod desteğine sahipti. Yeni bir açıklama yapan Google, uygulamanın karanlık mod desteğinin genişlediğini açıkladı. Açıklamaya göre diğer telefon sahipleri de beta sürüm kapsamında Google uygulamasının karanlık modunu kullanabiliyorlar.
Akıllı telefon sektörü, her geçen gün biraz daha gelişiyor ve bu gelişmeler, beraberinde bazı yenilikleri de getiriyor. Örneğin LCD ekran panellerine sahip akıllı telefonların, yerlerini yavaş yavaş LED ekranlara bırakmasıyla birlikte akıllı telefon sektörü, karanlık modu önemsemeye başladı. Çünkü bu mod, telefonların batarya tüketimini ciddi anlamda azaltıyor.


Tüketiciler, son birkaç yıldır tüm uygulamalarda karanlık mod desteğinin bulunmasını istiyorlar. Çünkü bu özellik sayesinde LED ekranı olan telefon sahipleri, cihazlarını daha uzun süre kullanabiliyorlar. Karanlık modun bir diğer avantajı ise göz sağlığı. Tüketiciler, özellikle de karanlık ortamlarda gözlerini yormadan telefonlarıyla vakit geçirebiliyorlar.

Karanlık mod

Geliştiriciler, kullanıcılara sundukları mobil uygulamalarına karanlık mod ekleyebilmek için uzunca bir süredir çalışıyorlar. Günümüzde piyasaya sürülmüş olan pek çok mobil uygulama, artık karanlık mod ile birlikte geliyor. Ancak bazı uygulamalar, ne yazık ki karanlık mod desteğine sahip değiller. Üstelik karanlık mod desteği bulunmayan uygulamaların başında da fazlasıyla popüler olan WhatsApp ve Google gibi uygulamalar geliyor.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre mobil uygulamanın karanlık modu, 12 Şubat itibarıyla Google Play Store'un beta programına eklendi. Yani eğer sizler de Google'ın beta programına dahil olmuş bir kullanıcısıysanız, Google uygulamasının karanlık modunu deneyimlemeye başlayabilirsiniz.


Eğer telefonunuzun işletim sistemi Android 10 ise uygulamayı açtıktan sonra "Ayarlar" bölümüne gidin. "Genel" kategorisi altında bulunan "Tema" bölümüne dokunduğunuz zaman karanlık modun seçilebildiğini görebilirsiniz. Android sürümünüz daha eskiyse yine Tema bölümüne girdikten sonra "Sistem Varsayılanı" seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Böylelikle Google uygulamasının karanlık modunu aktif olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak:https://www.webtekno.com/google-uygu...ta-h86139.html

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler