THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

chat
Seçenekler

Siber Güvenlik Hükümet, Sağlık ve EduTech'in COVID-19 ile Baş Etmesine Nasıl Yardımcı Oldu?

'Conqueror - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
Üyelik tarihi:
07/2019
Mesajlar:
2.062
Konular:
337
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#1
Siber Güvenlik Hükümet, Sağlık ve EduTech'in COVID-19 ile Baş Etmesine Nasıl Yardımcı Oldu?


Covid-19 salgınının ortaya çıkışı ve toplumumuz üzerindeki etkisi, insanların işyerinde seyahat etme, etkileşim ve işbirliği yapma yolunda birçok dramatik değişiklik yarattı.

Sadece siber güvenlik ihtiyacını olabildiğince katı bir şekilde güçlendiren salgın sonucunda çeşitli eğilimler yaşanıyor.

Işbirliği araçları

İşbirliği araçlarının benimsenmesi COVID-19'dan sonra önemli ölçüde zirve yaptı.

Koronavirüs hakkındaki endişeler, uzak çalışmalarda büyük bir artışa neden oldu; birçok kuruluş, özellikle şehirler, eyaletler ve hatta tüm ülkeler nihayet sapı yaymaktan engellendiğinde, işçilerini evde kalmaya zorladı veya en azından teşvik etti.

Bu arada, milyonlarca insan birkaç hafta boyunca evde çalışıyorken, birçoğu neyse ki ücretsiz olan çevrimiçi video konferans ve işbirliği yazılımında bir artış oldu, bu da kuruluşların uygulamalarına entegre etmesine izin verdi.

Evden çalışmak ilk başta biraz zor olabilir. Ancak daha önce uzaktan çalışmayı bir uygulama olarak benimsemeye isteksiz olan birçok örgütün artık benimsemekten başka seçeneği olmadığı doğrudur.

Uzaktan çalışma hakkında uzun zamandır birçok yanlış anlama var, ancak küresel salgın, daha önce tartışmalı yöneticileri ve yöneticileri uzaktan çalışmanın gerçekten çok olumlu bir etkiye sahip olabileceğini fark etmeye zorlayan uygulamanın evrensel olarak benimsenmesiyle sonuçlandı.

Sonuç olarak, birçok kuruluş Covid-19 krizi sona erdikten sonra bile uzaktan ve esnek çalışma modellerini programlarına daha kalıcı olarak dahil etmeyi planlamaya başladı.

Global araştırma ve danışmanlık firması Gartner tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, iş kültüründeki değişim iş gücünün neredeyse yarısı için kalıcı olabilir.

Kaynak : https://tik.lat/13JIa
--------------------- İyi saklanan,iyi yaşamıştır.
Turkhackteam.org/net Moderatör
Laurange,Rozzz,René
Descartes


BraveHero Teşekkür etti.
drjacob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Nereden:
localhost
Mesajlar:
227
Konular:
11
Teşekkür (Etti):
4
Teşekkür (Aldı):
39
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#2
Cevap: Siber Güvenlik Hükümet, Sağlık ve EduTech'in COVID-19 ile Baş Etmesine Nasıl Yardımcı Oldu?
eline sağlık hocam
---------------------  (AirPods Pro Seri 1 / Apple Watch 5 / iPhone 11 Pro Max - 64GB / iPad Mini 4 - 128 GB / Macbook Pro 2017 - 8 GB Ram - 1 TB SSD / Xiaomi Mi Box S 4K / Asus Vico PC VC60 - 16 GB Ram - 256 GB SSD) 

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler