THT DUYURU

Güvenlik Haberleri Bilgisayar güvenliği ile ilgili konularda tartışmayı kolaylaştırarak, bilgisayar güvenliği bilincini oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz güvenlik haber bölümümüz.

chat
Seçenekler

Türkiye’deki POS Cihazları Siber Saldırganların Hedefinde!

ardak4ng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2019
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
37
Konular:
3
Teşekkür (Etti):
14
Teşekkür (Aldı):
3
Ticaret:
(0) %
3 Gün önce
#1
Türkiye’deki POS Cihazları Siber Saldırganların Hedefinde!

Pos cihazlarına yönelik saldırılar 2019'un son aylarından itibaren artış gösterdi. Bu saldırılar 2019'un Ekim ayında artış gösterdiği kayıtlara geçti.

Trend Micro Smart Protection Network’ün her ay düzenli olarak hazırladığı rapora göre Ekim ayında tüm dünyada Trend Micro güvenlik çözümlerinin tespit ettiği 66 kötü amaçlı POS yazılım ailesinden 28’i Türkiye’de, 10’u ise Brezilya’da tespit edildi. Türkiye ve Brezilya’yı İsviçre, ABD ve Meksika takip etti.

Saldırganların POS cihazlarından çaldığı veriler arasında; kullanıcı adı, sunucu adı, şifreleme algoritmasının anahtarı, işletim sistemi bilgisi ve çalışan uygulamaların listesi gibi kritik bilgiler bulunuyor.

POS cihazlarına yönelik saldırılarla ilgili açıklamada bulunan Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Teknik Müdürü Mehmet Gülyurt şunları söyledi: “Son yıllarda POS sistemlerine yönelik siber saldırılar önemli ölçüde arttı. Bu saldırılar özellikle alışverişin çok yoğun olduğu dönemlerde artış gösteriyor. Sistemleri siber saldırılara korumak için gelişmiş tehditlere karşı koruma sağlayan güvenlik çözümlerinin kullanılması büyük önem taşıyor.”

Konu ardak4ng tarafından (3 Gün önce Saat 01:52 ) değiştirilmiştir.
THROOT Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler