THT DUYURU

HarmonyOS HarmonyOS olarak tasarlanan Harmony OS, Huawei tarafından geliştirilen ve gelişmekte olan bir açık kaynak kodlu, mikro çekirdek tabanlı dağıtık işletim sistemidir.

chat
Seçenekler

HarmonyOS, iOS ve Android'den Daha Başarılı Olabilir

Laurange - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deneyimli Moderatör
Üyelik tarihi:
08/2017
Nereden:
մŠ
Mesajlar:
3.214
Konular:
213
Teşekkür (Etti):
685
Teşekkür (Aldı):
887
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#1
HarmonyOS, iOS ve Android'den Daha Başarılı OlabilirGenel olarak Huawei ürünlerini gerçekten seviyorum ve bu şirketin son derece ümit verici olduğunu düşünüyorum, son zamanlarda bana hangi yöne hareket etmesi gerektiğini bilmiyor gibi görünmeye başladı. Hatta onunla ilgili bir makale yazdım, burada Huawei'yi yanan bir ormandaki bir panik içinde koşan bir geyikle karşılaştırdım ve onu yönlendiren kader olduğunu öne sürdüm.
En gurur verici karşılaştırma değil, katılıyorum, ancak şirketin önemli kararların olmaması beni bu sonuca itti. Bununla birlikte, bir stratejinin olmaması nedeniyle Çinlileri hatalı bir şekilde suçlayabileceğim duygusu beni terk etmedi, ancak gerçekte ilk bakışta bu açık olmasa bile iyi olabilir.
Son zamanlarda, Huawei CEO'su Ren Zhenfei, şirketin HarmonyOS işletim sistemini piyasaya sürmeye hazır olmasına rağmen, hala doğrudan iOS ve Android ile rekabet etmeyeceğini belirten bir açıklama yaptı. Üst yönetici, mevcut koşullarda herhangi bir somut payı geri kazanmanın gerçekçi olmadığı gerçeğinden bahsetti.

Belki de bu biraz çökmüş, ama tamamen nesnel geliyordu. Yine de, iOS ve Android, mobil işletim sistemleri pazarında iyi bir düzine yıl boyunca topu yönetti ve Huawei açıkça burada yakalanacak bir şey değil. Tabii ki, tamamen yanlış.

HarmonyOS'un beklentilerini değerlendirmek için, pazarın tamamen yüzeysel bir analizini yapmaya karar verdim, ancak bu benim için yeterliydi. Resmi kaynaklardan, bugün dünyada yaklaşık 2,5 milyar Android kullanıcısı olduğunu öğrendim.
Bu geçen yılki veriler, ama bence az ya da çok şeylerin gerçek durumunu yansıtıyor. İOS'un toplam payı belli değil, ancak çok uzun zaman önce, Apple milyarlarca iPhone'unu sattığını açıkladı. Dolayısıyla, Apple akıllı telefonlarını sürekli olarak kullanan kişiler, en az yarım milyar varsa, bu zaten bir başarıdır.
Bu hesaplamalara neden ihtiyacımız var, özellikle de böyle yanlış? Aslında, burada belirli rakamlar önemli değil, en azından durumu kabaca anlamak. Kendin için gör. Geçen yıl Huawei, 240 milyondan fazla akıllı telefonu piyasaya sunmuş ve toplam pazar payı% 19'dur. Muhtemelen bu yıl sonuç biraz daha kötü olacak, ancak büyük olasılıkla dramatik olmayacak. Bu nedenle, Huawei% 4 kaybederse, bu olası değildir, payı% 15 olacaktır. Bu rakamdan başlamayı daha fazla düşünmek istiyorum.
Huawei'yi HarmonyOS'a aktarma

Açıkçası,% 15 oldukça büyük bir pay. Sadece Samsung ile daha fazlası. Ancak Samsung bu pazarda daha uzun süredir oynuyor ve menzili daha geniş ve Google ile hiçbir sorunu yok. Ancak burada önemli olan şey, Huawei HarmonyOS'u serbest bırakır ve hemen tüm akıllı telefonlarını ona aktarırsa, Android pazarının büyük bir kısmını ısırır.
Bunun kolay olmayacağını ve muhtemelen Çin markasının hayranlarının istediği anda olmayacağını anlıyorum. Ancak, bu konuda gerçekçi olmayan bir şey yoktur. EMUI ve Magic UI'nin özelliklerinden başlayarak HarmonyOS'u oluşturan Huawei geliştiricilerinin transfer güncellemelerini yayınlayabileceğini düşünüyorum.

Kullanıcılar buna nasıl tepki verecekler?

Transferi bugün veya yarın yaparsanız, büyük olasılıkla, olumsuz. Bu olaydan önce, Huawei'nin kullanıcılara öncelikle HarmonyOS'a geçişin neden onlar için gerekli olduğunu açıklaması gereken büyük ölçekli hazırlıktan önce gelmelidir. Ve öneriyi daha iyi hatırlamak için, izleyicilere bazı hizmetlere ücretsiz erişim sağlayarak veya genellikle zorlayıcı bir seçmenleri çektikleri şeyle teşvik etmek daha iyidir.

Huawei'nin sadece Android ve iOS ile rekabet etmekle kalmayıp, aynı zamanda başlangıçta önemli bir yükseklik işgal etme şansına sahip olduğundan kesinlikle eminim. Sonuçta, hatırlarsanız, başka bir işletim sisteminin piyasaya sürüldüğü sırada pazarın% 15'inde bir payı yoktu. Ve HarmonyOS buna sahip olacak.

Asıl mesele, Android'den tamamen zorla tamamen yeni bir platforma taşınan kullanıcıların uygulamadan memnun kalmaları için her şeyi yapmaktır. Ancak bence Huawei'nin bununla ilgili bir sorunu olmayacak. Sadece Android ile aynı arayüzü bırakmak yeterli olacaktır. Ancak Google hizmetleri şu anda orada değil.
---------------------
𝓛𝓐𝓤𝑅𝓐𝓝𝓖𝓔

ㄶ ㄷ ㄸ ㄹ ㄺ ㄻ ㄼ ㄽ ㄾ ㄿ ㅀ ㅁ
lllroselll Teşekkür etti.
lllroselll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Stajyer Moderatör
Üyelik tarihi:
04/2020
Nereden:
Dubai City
Yaş:
19
Mesajlar:
1.091
Konular:
189
Teşekkür (Etti):
101
Teşekkür (Aldı):
281
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#2
Cevap: HarmonyOS, iOS ve Android'den Daha Başarılı Olabilir
Eline Sağlık
---------------------
░░▒▓███►Lau'un Rose'si / Mobilistan◄███▓▒░░

Laurange Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler