THT DUYURU

chat
Seçenekler

Web Hosting Hizmeti Türleri

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
05-03-2020 15:24
#1
Web Hosting Hizmeti Türleri

Paylaşılan Web Hosting


Web siteniz diğer web siteleri tarafından paylaşılan bir sunucuda barındırılmaktadır. Bu kurulumun avantajı maliyettir.
Paylaşılan bir barındırma hesabının en büyük dezavantajı, sunucunuzdaki diğer sitelerin merhametinde olmanızdır. Gerçekten popüler bir site, kendi sitenizin performansını olumsuz etkileyebilir.
Çoğu kişi bir web sitesi işine başladığında genellikle maliyetleri en aza indirmek için paylaşılan bir barındırma planı ile başlar ve muhtemelen başlangıçta fazla trafik almazlar.
Paylaşılan barındırma, bir broşür türü site veya çok fazla trafik almayan yeni bir site için iyidir.

▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬


Bayi Web Hosting


Bayi hosting paketleri temelde hosting alanı satmanıza yardımcı olacak ekstra araçlarla paylaşılan bir hosting hesabıdır.

Bayi paketleri, daha fazla teknik kontrol (genellikle Web Ana Bilgisayar Yöneticisi (WHM) kontrol paneli aracılığıyla), faturalama yazılımı ile müşterileri faturalandırmanıza ve diğer ekstra avantajlara sahiptir.
Bir iş olarak web hosting satışı planlıyorsanız, bayi web hosting sizin için iyi bir seçim olacaktır. Aksi takdirde, yeni başlıyorsanız paylaşılan bir barındırma planı kullanmanız daha iyi olacaktır.

▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬


Bulut Tabanlı Web Hosting

Bulut Tabanlı Web Hosting, yüzlerce bireysel sunucunun birlikte çalışmasına izin veren oldukça büyük bir barındırma teknolojisini ifade eder, büyük bir sunucuya benzetilebilir.
Bulut tabanlı web hosting avantajı olağandışı büyük miktarda web sitesi trafiği alırsanız, web sitenizi kapatıyor olmasıdır.
Web siteniz büyüyorsa ve web sitenize daha fazla trafik çekiyorsanız, bu muhtemelen paylaşılan bir barındırma planından sonra yükselteceğiniz ilk pakettir.

▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬


Sanal Özel Sunucu (VPS)

Sanal özel sunucular bir fiziksel sunucuyu paylaşır ancak birden çok ayrı sunucu gibi davranır. VPS, paylaşılan barındırma ile kendi özel makinenizi edinme arasında bir basamaktır. Her VPS örneği donanım kaynaklarını paylaşsa da, onlara bilgi işlem kaynaklarının özel bir dilimi ayrılmıştır.

▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬


Özel Web Sunucusu (Dedicated)


Özel bir sunucunuz olduğunda, bir barındırma şirketinden bir fiziksel sunucu kiraladığınız anlamına gelir.
Sahip olabileceğiniz en yüksek sunucu düzeyidir.
Özel bir sunucunun maliyetleri paylaşılan barındırmaya göre daha yüksektir.

▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬


Sunucu Barındırma

Sunucu barındırma işleminde, bir veri merkezinden raf alanı kiralarsınız. Kendi sunucu donanımınızı getirirsiniz ve güç, soğutma, fiziksel güvenlik ve internet bağlantısı sağlarlar. Bu, kendi sunucu yazılımınız dan, veri depolama alanınızdan, yedekleme prosedürlerinizden vb. Sorumlu olduğunuz anlamına gelir. Donanım arızalanırsa, onu değiştirmek ve sunucuyu yeniden çalışır duruma getirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Teknik bilgi sahibi olmadığınız sürece, sunucu barındırma muhtemelen çoğu küçük işletme için zamana, uzmanlığa ve paraya yatırım yapmaya değmez.

▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬


Self Servis Web Barındırma


Hosting planlarındaki son noktadır. Her şeyi kendiniz yapın! Sunucuları satın alır, yazılımı kurar ve yapılandırır, makine dairenizde yeterli soğutma ve güç olduğundan emin olursunuz. Dikkat etmeniz gerekenler:

★ Veri merkezi alanı
★ Soğutma
★ Güç (yedekli)
★ Bant genişliği
★ Sunucu donanımı
★ Sistem yöneticisi
★ Veri bütünlüğü ve yedekleme
--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler