THT DUYURU

chat
Seçenekler

Whmcs Ne için Kullanılır? - ELectronicStet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
13-03-2020 17:55
#1
Whmcs Ne için Kullanılır? - ELectronicStet

Whmcs , genellikle Web hosting şirketleri tarafından kullanılan ve firmanın müşterilerini , müşterilerinin aldıkları hosting paketlerini ve alan adlarını , sunucularını , ssl ve diğer hizmetlerini ödeme yönü açısından yönetmeye, ayrıca müşterileri otomatik olarak sisteme erişmesini sağlayan bir yönetim panelidir.


Yaygın olarak tercih edilmesinin sebeplerinden biri de bir çok panel için fazlaca modülü bünyesinde barındırmasıdır , örneğin müşterilerinize cpanel web hosting veriyor iseniz whmcs zaten bir cpanel modülü barındırır ve Sizin tek yapmanız gereken kullandığınız cpanel kurulu sunucu bilgilerini whmcs e girmektir , böylece müşteriniz hosting hizmeti aldığında hizmeti otomatik olarak açar ve müşterinize bilgileri hemen gönderebilir, tam kapsamlı bir otomasyon sağlar. Aynı şey bilinen tüm hosting kontrol panelleri içinde geçerlidir ya da alan adı kaydedecekseniz bir çok alan adı registrar modülüne sahiptir ve sadece bayisi olduğunuz registrar firması tarafından Size iletilen kullanıcı bilgilerini iletmeniz , müşterilerinizin otomatik olarak Sizin siteniz üzerinden alan adı tescil etmesine ya da yenilemesine olanak tanımaktadır. Aynı şey sunucu ve ssl tarafı içinde böyledir. Sanal pos ve fraud modülleride içinde bulunmaktadır. Böylece web hosting firmaları için ya da yeni startup hosting firmaları için olmazsa olmaz bir seçenek durumundadır.


Whmcs 200 ve üzeri farklı ülkede 40.000 üzeri firma tarafından kullanılan bir yazılımdır. Muhtemelen ülkemizde de her 10 web hosting firmasından 7 si arka planda Whmcs kullanıyor diyebiliriz.


Aylık 18,95 dolardan başlayan bir fiyatlandırması vardır, 18,95 dolarlık olan lisans 250 müşteriniz olana kadar kullanılabilir durumdadır, bir sonraki lisans Size 1000 müşteriye kadar izin verecektir, eğer müşteri sayınız 1000' i geçer ise 39.05 dolarlık sınırsız müşterili lisansa geçebilirsiniz. Whmcs fiyatlama için en güncel bilgiyi whmcs fiyatları sayfasından kontrol edebilirsiniz. Ayrıca 30 gün içinde ücretsiz iptal ve para iadesi hakkı tanınmaktadır.


Kurulumu bir wordpress ile neredeyse aynıdır, önce kurulum dosyaları aktarılır, boş bir veritabanı açılır, site browserdan çağrılır ve kurulum ekranı gelir, ilgili alanlar doldurulur ve artık whmcs hazır durumdadır, özel bir eklentiye ihtiyaç duymaz, bir firmadan bayi hosting alıp hem müşterilerinizi hem whmcs’nizi aynı sunucuda bile barındırabilirsiniz.
Aynen wordpress’te olduğu gibi whmcs uyumlu hazır temalar da internet üzerinde kolaylıkla bulunabilir.
--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler