THT DUYURU

chat
Seçenekler

Web Hosting ve ISS: Fark Nedir? - ELectronicStet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
17-03-2020 18:13
#1
Web Hosting ve ISS: Fark Nedir? - ELectronicStet

Yeni bir web sitesi açarken, karışıklığa neden olan en yaygın terimlerden biri, bir web barındırma ve bir internet servis sağlayıcısı (ISS) arasındaki farkı anlamaktır.
Tamamen farklı şeyler olsa da, bu ikisi de bir web sitesini çevrimiçi hale getirmeye ve insanların erişebilmesini sağlama konusunda ihtiyacınız olacak kritik hizmetlerdir.
Web barındırma ve ISS arasındaki temel fark, web barındırma hizmetinin web sitesi dosyalarını (web sayfaları, resimler, videolar vb.) yükleyeceğiniz yerdir. Ve ISS, İnternet'e bağlanmak için kullanacağınız (veya ziyaretçilerinizin kullanacağı) servis sağlayıcısıdır.


Web Host nedir? Kısaca bakalım.


Web barındırıcınız, web sitenizin yaşayacağı yerdir.
Siteniz "yayınlandığında" bu dosyalar web barındırıcınızın ofislerindeki bir sunucuya kopyalanır ve İnternet erişimi olan herkes tarafından erişilebilir hale gelir.
Web barındırıcınızı web sitesi sayfalarınızı, resimlerinizi, videolarınızı ve web sitenize ekleyeceğiniz diğer her şeyi yüklediğiniz yer olarak düşünün.
Sayfaları, resimleri, video dosyalarını vb. Yerel bilgisayarınızda oluşturur ve ardından bunları web barındırıcınıza yüklersiniz; ve web barındırıcınız tüm dünyaya sunar.


İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS) nedir?


Web sitenizi görüntülemek, e-posta ve diğer çevrimiçi hizmetleri kullanmak için İnternet'e erişmenin bir yolunu bulacaksınız.
İşte bu noktada internet servis sağlayıcınız devreye girer. İnternete kablolu modem veya kablosuz yönlendirici ile bağlanırsınız.
Her iki durumda da, bu bağlantı bir ISS tarafından sağlanır.
Dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilecek web barındırıcınızın aksine, ISS'niz coğrafi bölgenizde hizmet veren bir şirket olmalıdır.
Çoğu zaman evde bir ISS kullanır ve internete bağlanmak için kablo bağlantısı veya kablosuz modem (WIFI) kullanarak internete bağlanırsınız.


Sonuç olarak :

Gördüğünüz gibi web barındırma ve internet servis sağlayıcıları tamamen farklı iki şeydir.
Web barındırıcınız, web sitenizi internete yüklemek ve internet bağlantısı olan herkes için kullanılabilir hale getirmek için kullanacağınız şeydir.
Bir web barındırma söz konusu olduğunda seçim için birçok seçenek vardır ve web barındırma dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilir.
internet servis sağlayıcısı ise internete bağlanmak için kullanacağınız şeydir.
İnternet servis sağlayıcınız yerel bölgenize hizmet veren bir şirket olmalıdır ve seçenekler genellikle sınırlıdır.
ISS seçiminiz o kadar da önemli değil (yeterli hıza sahip olduğunuz sürece), bağlantınız size internetin kapılarını açacaktır.
Web barındırma seçiminiz bu yüzden daha önemlidir.

--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler