THT DUYURU

chat
Seçenekler

Hosting Güvenliği Sağlama - ELectronicStet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
19-03-2020 13:31
#1
Hosting Güvenliği Sağlama - ELectronicStet


Bu günlerde insanlar veri güvenliği söz konusu olduğunda çok dikkatli olamıyor.
Dedicated sunucunuz varsa, güvenlik açısından zaten diğer birçok barındırma türünden daha iyi durumdasınız demektir. Yine de, gerekli olduğunda özel sunucunuza güvenlik eklemek için atmanız gereken bazı adımlar var.


Günlük Olarak Güncel Olun

Güvenlik güncellemelerini ve yamalarını düzenli olarak kontrol etmek için çaba gösterin.
Bu, haftada en az birkaç kez manuel olarak yapılmalıdır.
Bir güncellemenin ne zaman kullanılabileceğini size bildirmek için yazılımınızın uyarısını beklemeyin ; aktif olarak denetlemeniz , güncellemelerin kullanıma sunulduktan sonra mümkün olan en kısa sürede yüklenmesini sağlar ve saldırıya maruz kalma şansınızı azaltır.


Sadece Güvenilir Ağları Kullan

Kimlik bilgilerinizle hosting hesabınızda oturum açarken güvenilir bir ağ kullandığınızdan emin olun.
Bu, genel bir kablosuz ağda veya başka bir güvenli olmayan ağda oturum açtığınızda hosting hesabınıza giriş yapmaktan kaçınmanız gerektiği anlamına gelir.


DDoS Korumasını Seçin

DDoS saldırıları giderek yaygınlaşmaktadır, bu nedenle DDoS korumasının hosting hesabınıza eklenmesi için daha iyi bir zaman olamaz.
Bu sizi, yasadışı trafik taşkınları kullanarak sunucunuzu aksatabilecek saldırılara karşı koruyacaktır. Bir DDoS koruma planı, yalnızca yasal ziyaretçilere izin verilmesini sağlamak için esasen trafiğinize "filtre uygulayan" ek bir koruma katmanı sağlar.
DDoS koruma seçenekleri, yaklaşık 10 gbps ile 100 gbps veya daha fazla değişen boyutlardaki saldırılara karşı koruma sağlamak için kullanılabilir.


Verileri Düzenli Olarak Yedekleyin

Yapabileceğiniz tüm güvenlik önlemlerini alsanız bile, saldırıların ve diğer güvenlik açıklarının meydana gelmesi olanaklar dahilindedir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir yedekleme planının olması her zaman iyi bir fikirdir.
Özellikle, en önemli verilerinizi haftada en az bir kez ve belki de daha olacak şekilde yedeklemek için zaman ayırmalısınız.
Bu şekilde, sitenize bir şey olursa, kaydettiğiniz yedek verilerle en azından önceki durumuna geri yükleyebilirsiniz.


Yönetilen Bir Hosting de Tercih Edebilirsiniz

Tüm bu güvenlik sorumluluklarını ele alma fikri biraz zorlayıcı görünüyorsa, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri aslında yönetilen bir sunucuyu seçmektir.
Yönetilen bir hosting, güvenliğinizi korumanın tüm önemli yönlerini ele alacak kendi yöneticiniz olacak.
Güncellemelerin yüklenmesinden düzenli olarak verilerin yedeklenmesine kadar, bu yöneticiler size çok zaman ve güç kazandırabilir.


--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler