THT DUYURU

chat
Seçenekler

Alan Adı Yatırımcılığı - ELectronicStet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
29-03-2020 12:01
#1
Alan Adı Yatırımcılığı - ELectronicStet
Alan adları internetin gayrimenkul yatırım araçları olarak görülmektedir ve bu nedenle birçok kişi yatırım tercihi olarak alan adlarını seçmektedir.
Sadece 10 dolara alınmış bir alan adı milyonlarca dolara satılabilmektedir.Alan adı yatırımcılığı son derece basit bir yatırım şeklidir ve uzaktan bakıldığında tıpkı diğer yatırım yöntemlerindeki gibi amaç ucuza alıp pahalıya satmaktır. Ancak bu işin derinliğine girildiğinde daha karmaşık bir durum ortaya çıkmaktadır. Alan adlarına yüklü miktarda para harcamadan önce
mutlaka detaylı bir araştırma yapmak gerekmektedir. Yeterince araştırma yapmadan bu sektörden para kazanmaya çalışmak ise beraberinde başarısızlığı getirmektedir.Alan adı yatırımcımlığın da bazı riskler bulunmaktadır. Marka hakkı satın alınmış bir kelimeye ya da bu kelimeye çok yakın ve benzer bir kelimeyle benzer alan adı almak beraberinde davaları da getirmektedir. Bu nedenle bazı durumlarda yatırımcılara hukuki danışmanlık almaları bile tavsiye edilmektedir.Bu alanda yatırım yapılmaya karar verdikten sonra bir amaç belirlemek gerekmektedir. Her ne kadar kahve.com gibi tanınmış isimler alınmış olsa da bilinirliği yükselişte olan ürünler ya da trendleri araştırmak yararlı olacaktır.
Bilgisayar oyunu sistemleri, araç modelleri, trend olan yemekler gibi farklı alanları takip etmek doğru bir karar olacaktır. Mesela 2014 yılında btc.com alan adı 1 milyon dolara satıldı. Bitcoin’in gelecekte değerli bir kelime haline geleceğini düşünen kişi doğru bir yatırım yaptığını göstermektedir. Yeni sektörler hakkında bilgi sahibi olmak işe yaramaktadır.youxi.com 2014 yılında yaklaşık 2.5 milyon dolara satıldı. youxi Çincede, oyun anlamına gelmektedir. Dünyada gelişmekte olan birçok ülke bulunuyor. Bu ülkeler ve bölgeler daha yeni yeni yerel siteler ile dijital dünyaya adım atıyor. Yani henüz gelişmemiş bir internet altyapısına sahip ülkelerin dilleri ve kültürleri hakkında araştırma yapmak alan adı yatırımcılığında para kazanmanın yollarından bir tanesidir.Alan adları hiç bir zaman satın alınamamaktadır. ICANN tarafından 10 yıla kadar kiralanmaktadırlar. Alan adı sahiplerinin kiralama süresi dolduğunda yenileme yapması gerekmektedir. Bazı durumlarda insanlar bu konuda tembel davranarak bunu yapmaz ve harika alan adlarının yeni sahipleri olur.Dünyanın en pahalı birkaç alan adına bakalım.

★ CarInsurance.com – 49.7 Milyon Dolar ★

★ Insurance.com – 35.6 Milyon Dolar ★

★ VacationRentals.com – 35 Milyon Dolar ★

★ PrivateJet.com – 30.18 Milyon Dolar ★

★ Voice.com – 30 Milyon Dolar ★

★ internet.com – 18 Milyon Dolar ★

★ Insure.com — 16 Milyon Dolar ★


--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet

Laurange, Nova Design Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler