THT DUYURU

chat
Seçenekler

Litespeed Web Server - ELectronicStet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
01-04-2020 15:32
#1
Litespeed Web Server - ELectronicStet


LiteSpeed Web server; Litespeed tarafından geliştirilmiş olan yüksek performanslı bir web sunucusudur. LiteSpeed Web Server mevcut Apache sunucuda herhangi bir değişiklik yapılmadan, programlarda ya işletim sistemi detaylarında düzenlemeye yapılmadan ya da herhangi bir hata olmadan kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. LiteSpeed Web Server, iyi bir web hosting altyapısı oluşturma konusunda az bir uğraş ile başarılı bir sonuç ortaya çıkmasını sağlar.LiteSpeed Web Server Sürümleri

1-) Enterprise Edition:

Yüksek trafik alan internet siteleri için ideal olan LiteSpeed Enterprise sürümü tamamen Apache uyumludur. Kontrol panelleri ile yönetilebilen sürüm yüksek stabilite sunmaktadır.

2-) OpenLiteSpeed Edition:

Bu sürüm genellikle yüksek trafiğe sahip internet siteleri için gereklidir. Ayrıca içerisinde sayfa cache özelliği de yer almaktadır. OpenLiteSpeed Edition CyperPanel, DirectAdmin gibi hosting kontrol panelleri ile kullanılabilmektedir. Açık kaynak kodlu OpenLiteSpeed hem kişisel hem de ticari amaçla kullanılabilir.
LiteSpeed’in Artı Yönleri


Daha efektif:

Dünyadaki diğer web sunuculardan daha etkili çalışan sistem aynı içeriği daha az işlem gücü ile daha hızlı bir şekilde getirmektedir. Bu da daha düşük bir hosting maliyeti ile daha yüksek bir performans anlamına gelmektedir.

Yüksek güvenlik:

Apache ve Nginx gibi ücretsiz web sunucuların aksine LiteSpeed ticari bir yazılımdır ve internet siteleri için daha fazla güvenlik hizmeti sunar.

Yüksek hızda PHP işleme:

PHP’nin sunucu tarafından hızlı bir şekilde işlenmesi demek, daha hızlı bir şekilde yüklenmesi anlamına gelmektedir. LiteSpeed, PHP kodlarını diğer web sunucularından 40 kata kadar daha hızlı işleyebilmektedir.

Ne Zaman LiteSpeed Kullanılabilir?

LiteSpeed özellikle tek bir internet sitesi için son derece etkilidir. LiteSpeed’in performansı paylaşımlı sunucularda istenilen seviyede olmamaktadır. Bu nedenle VPS sunucular da daha yüksek performans göstermektedir. Günümüdeki internet sitelerinin yarısından fazlası WordPress, Joomla, Magento, Drupal, Prestashop, OpenCart bu 6 platformdan birini kullanmaktadır. Eğer internet sitesiniz bu platformlardan birindeyse LiteSpeed kullanarak daha hızlı ve daha güvenli hale getirebilirsiniz.

LiteSpeed Web Server Güvenlik Yapılandırması

LiteSpeed web server özel olarak geniş çaplı saldırılara karşı koymak ve iş yükünü etkili bir şekilde ele almak için geliştirilmiştir.

File Access:

Bu kurallar sayesinde tüm erişim hakları, sembolik bağlar ve web server dosyalarına izim maskeleri düzenlenebilmektedir.

WordPress Brute Force Saldırısı Koruması:

Bu koruma paylaşımlı hostingde yer alan WordPress ortamlarını kullanıcı adı ve şifreyi sürekli olarak tahmin ederek internet sitesine erişmeyi sağlayan, tüm sunucuların çökmesine neden olacak geniş çaplı brute force saldırılarından korumaktadır.

Per Client Throttling:

Ziyaretçi IP’si tabanlı bağlantı kontrol ayarlarıdır. Bu ayarlar DoS ve DDoS saldırılarını hafifletmek için kullanılmaktadır.

CGI Ayarları:

Cmmon Gateway Interface işlemlerini kontrol etmeye yarar. Bellek ve işlem limiti aynı zamanda herhangi bir özel limit belirlenmemiş dış uygulamalar için de geçerli olmaktadır.


--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet

Zazankar, M3m0ry, 'Conqueror, T4K0M4N1X Teşekkür etti.
Zazankar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2019
Nereden:
Türkiye
Mesajlar:
164
Konular:
33
Teşekkür (Etti):
78
Teşekkür (Aldı):
20
Ticaret:
(0) %
01-04-2020 15:44
#2
Cevap: Litespeed Web Server - ELectronicStet
Emek var eline sağlık.
T4K0M4N1X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Mesajlar:
1.322
Konular:
109
Teşekkür (Etti):
256
Teşekkür (Aldı):
257
Ticaret:
(0) %
01-04-2020 16:36
#3
Cevap: Litespeed Web Server - ELectronicStet
yıllarca açığından faydalandığımız ve benim exploiti hangi harddiske attığımı hatırlamadığım şahıstır çok severiz
--------------------- Bu memleket, Tarihte Türk'tü, Halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
-Mustafa Kemal Atatürk


-Soru, istek vs. için pm atabilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler