THT DUYURU

chat
Seçenekler

Sınırsız Hosting Artı Yönleri - ELectronicStet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
02-04-2020 14:40
#1
Sınırsız Hosting Artı Yönleri - ELectronicStet
Bazı durumlarda tek bir kişinin bile bir hesapta birden fazla domain ve subdomain ihtiyacı bulunabilmektedir. Farklı hesaplar açmak ya da farklı servis sağlayıcılarından hizmet almak yerine bu ihtiyacı tek bir yerden karşılamak isteği sınırsız hosting'i ortaya çıkarmıştır. Sınırsız hosting ile kullanıcılar tek bir sunucu, sanal sunucu ya da kullanıcı hesabı üzerinden yüzlerce internet sitesi ya da subdomain yönetebilmektedir. Sınırsız hosting genellikle sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği anlamına gelmektedir.
Sınırsız Depolama Alanı
Depolama alanı bir sunucuda barındırabileceğiniz dosya miktarıdır. Her ne kadar sınırsız depolama alanı sağlamak imkansız olsa da sağlanan alan bir internet sitesi için sınırsız diyebileceğimiz bir boyuta sahiptir. Günümüzde internet siteleri ortalama olarak 5 GB ile 25 GB arasında bir depolama alanına ihtiyaç duymakta. Ancak sınırsız depolama alanı hizmeti ile sunulan depolama alanları bu miktarların çok üzerinde olduğu için sınırsız depolama alanı olarak adlandırılmaktadır.

Sınırsız Bant Genişliği


Bant genişliği sunucuya gelen ve giden trafiğin toplamıdır. Örneğin bir internet sitesine 4 MB boyutunda bir görsel yüklediğinde bu 4 MB büyüklüğünde gelen trafik olarak değerlendirilmektedir. Bir kullanıcı internet sitenizden 4 MB büyüklüğünde bir görsel indirdiğinde ise bu da giden trafiktir. Birçok internet sitesi eş zamanlı olarak 1000 bağlantıyı işleyebilmektedir. Sınırsız bant genişliğinde ise bu sayının çok üzerine çıkılabilmektedir ve bu yüzden sınırsız olarak kabul edilmektedir.
Sınırsız Hosting Artı Yönleri
Tüm Alan Adlarının Tek Bir Hesapta Olması :

Birden fazla alan adı kullanan kişilerin birden fazla hesabı olması kafa karıştırıcıdır ve alan adlarının yönetilmesini zorlaştırmaktadır. Ayrıca çok sayıdaki alt alan adı bunu daha karmaşık bir hale getirmektedir. Ancak sınırsız hosting'de birçok web sayfası, alan adı ve alt alan adı tek bir hesaptan yönetilmektedir ve bu da karışıklığı ortadan kaldırırken aynı zamanda sayfa ve domain yönetimini daha kolay bir hale getirmektedir.

Ekstra Domain Ekleme :

Genellikle hosting seçeneklerinde hesabınıza ekleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz alan adı sayısı oldukça sınırlıdır. Bu sınırın dışında kalan alan adlarınız için ekstra ücret ödeyerek yeni bir plan almanız gerekmektedir. Ancak sınırsız hosting seçeneğindeki ekstra para ödemeden alan adlarınızı kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Kolay Optimize Edilmesi :

Günümüzde kullanıcılar cep telefonu, tablet ya da bilgisayar gibi farklı ekran boyutlarından internete girmektedir. Bu nedenle internet sitesinin hem görünümü hem de kullanım deneyiminin aynı olması gerekmektedir. Sınırsız hosting'in sunduğu sınırsız depolama alanı sayesinde internet sitesinin farklı ekranlara göre düzenlenmesi çok daha rahat bir şekilde yapılabilmektedir.--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet

Rumexus, M3m0ry Teşekkür etti.
Rumexus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
Üyelik tarihi:
01/2016
Yaş:
4
Mesajlar:
1.476
Konular:
39
Teşekkür (Etti):
890
Teşekkür (Aldı):
370
Ticaret:
(0) %
02-04-2020 14:47
#2
Cevap: Sınırsız Hosting Artı Yönleri - ELectronicStet
Eline sağlık.
---------------------
PALA
Liserjik

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler