THT DUYURU

chat
Seçenekler

Hosting Kontrol Panelleri (ÜCRETSİZ) - ELectronicstet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
08-04-2020 15:39
#1
Hosting Kontrol Panelleri (ÜCRETSİZ) - ELectronicstetHosting kontrol panelleri; teknik veya yazılımsal bilgi gerektirmeden internet sitelerinizi yönetmeye yarayan yardımcı yazılımlardır.
Hazır hosting paketleri satın aldığınızda sistemde zaten kurulu bir yönetim paneli bulunmaktadır. Ama kendi sunucunuzu (VPS, VDS, Dedicated) kullanmak istediğinizde, yönetim panellerine ücret ödemeden bu ücretsiz yazılımları kullanabilirsiniz.
Bu panellere yakından bakalım.

Webmin ve Virtualmin


Webmin hosting kontrol paneli olarak kullanılmasının yanı sıra genel olarak bir sunucu yönetim panelidir.
Virtualmin ile kendi hosting firmanızı kurup hosting satışı yapabilirsiniz. Gelişmiş, güçlü bir arayüze sahip Virtualmin bu özellikleri ile Webminin tamamlayıcısı gibidir.
CentOS Web PanelÜcretsiz olması ve linux dağıtımı olmasından dolayı en çok tercih edilen paneller arasındadır. Basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir.
Vesta Kontrol PaneliVesta paneli, kurulumu kolay olması ve sağlam bir yapısının olmasından dolayı en çok tercih edilen panellerdendir. Kolaylıkla kullanıcı hesapları oluşturabilir ve istediğiniz kadar web sitesi, veri tabanı yönetebilirsiniz. Cpanel ve Plesk Panelin sağladığı çoğu özelliği sağlamaktadır.
AjentiLinux Debian, Ubuntu, CentOS, RHEL , FreeBSD işletim sistemlerinde ve Raspberry Pi için optimize edilmiş Raspbian işletim sisteminde kullanılabilen Türkçe desteği bulunan, Python temelli, açık kaynak (open source), web tabanlı kontrol panelidir. Ajenti Panel ile birlikte sunucunuzadaki paketleri yönetebilir, yeni paket kurabilir, komutları çalıştırabilir ve kullanımdaki RAM, boş disk alanı vb. gibi temel sunucu bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

ZPanel

ZPanel, Microsoft Windows ve POSIX (Linux, UNIX ve MacOSX) tabanlı sunucular için ücretsiz ve tam bir web hosting kontrol panelidir. ZPanel PHP ile yazılmış ve güvenli bir web hosting sistemi sağlamak için bir açık kaynak yazılımdır. Serbestçe kullanılabilir ve geliştirebilirsiniz.--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler