THT DUYURU

chat
Seçenekler

Hosting Firmalarının Kullandığı Sanallaştırma Programları - ELectronicstet

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
La Galibe İllallah
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
294
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
246
Teşekkür (Aldı):
81
Ticaret:
(0) %
15-04-2020 13:19
#1
Hosting Firmalarının Kullandığı Sanallaştırma Programları - ELectronicstetSanallaştırma programları; sunucu olan ve hosting paketleri satışı gerçekleştirmek isteyen firmaların kullandığı sunucuyu istediği teknik özelliklerde ve işletim sisteminde bölmesini sağlayan yazılımlardır.


Bu sanallaştırma programlarına birkaçına yakından bakalım:
HYPER –VMicrosoft firmasının ürettiği bir sanallaştırma programıdır. Bu program Windows server 2008 ve Windows server 2012 üzerinde çalışabilen, Windows server işletim sistemleri için üretilmiş bir yazılımdır. Linux işletim sisteminin kullanımını bilmeyen veya kullanımında zorlanan kişiler bu yazılımı Windows işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanabilir.
VmwareBu programın üreten firma 1998 yılında Kaliforniya da kurulmuştur. Firmanın ürettiği ilk program Vmware workstation'dur. Bu sürüm firmalar tarafından sunucularda kullanılmaya başlanmış ve firma ESX - ESXİ adında 2 yeni programını ortaya çıkarmıştır. ESXİ özellikleri kısıtlandırılmış ücretsiz bir versiyondur. ESX ise herhangi bir kısıtlaması bulunmayan ücretli versiyonudur.
CİTRİX XENSERVERXenServer Citrix adlı firma tarafından üretilmiştir. Bu sanallaştırma yazılımı açık kaynak kodlu olarak üretilmiştir. Yine diğer 2 sanallaştırma yazılımları gibi ücretsiz kısıtlı versiyonu ve ücretli tam versiyonları bulunmaktadır.
Bu Programların Bize Sundukları Nelerdir?

Kurduğumuz veya kuracağımız tüm sanal makineleri tek bir sunucu üzerinden yönetmemizi sağlarlar.
Hosting firmaları zaten bu yazılımları size sunacağı için ek bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.
Aynı yerde birden fazla sunucu oluşturulabilmektedir. Bu da sahip olduğunuz alanı daha verimli bir şekilde kullanabilmenizi sağlamaktadır.
Yine aynı şekilde bir makine üzerinde çok sayıda sunucu oluşturabilmeniz size ekonomik olarak avantaj sağlayacaktır.
Her müşteri için ayrı ayrı sunucular satın alıp hizmet vermektense tek bir sunucuyu sanallaştırıp hizmete sunmak, elektrik giderleri ve sunucu barındırma alanı bakımından kar sağlayacaktır.
Hızlı ve kolay bir şekilde kurulumları yapılabilmekte veya yapılan kurulumlar kaldırılabilmektedir.


--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler