THT DUYURU

takipci
chat
Seçenekler

Hybrid Mobil Uygulama Nedir ?

'GÖKBÖRÜ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
08/2012
Nereden:
Belirsiz.
Mesajlar:
11.069
Konular:
1652
Teşekkür (Etti):
4440
Teşekkür (Aldı):
4941
Ticaret:
(0) %
0
3313
15-06-2016 18:00
#1
Hybrid Mobil Uygulama Nedir ?
Hybrid Mobil uygulamalar native mobil ve web mobil uygulamalarının özelliklerinin birleşimi gibi düşünülebilir. Web teknolojileri ile geliştirme imkanı sunup, native katmanla sarmalanan uygulama cep telefonun native özelliklerini kullanarak çalışmaktadır. Tek bir geliştirme ile Ios, Android ve Windows Phone da platform bağımsız olarak çalışmaktadır.
Hybrid yöntem ile geliştirdiğiniz uygulamalar kullanıcı tarafından tamamen native bir görünüm ve his ile kullanım sağlamaktadır. Çoğu uygulamada native uygulama mı hibrit uygulama mı anlamak mümkün değildir. Ayrıca sorunsuz bir şekilde uygulama marketlerine koyulabilmektedir.

Standart web teknolojilerinde kullanılan Html, Css ve Javascipt ile geliştirme yapılır. Ayrıca jquery, bootstrapt, kendo vb eklentiler sıkça kullanılmaktadır. Web kodu üzerine native katman ile cihazın özellikleri ile iletişime geçebileceği uygulama ortaya çıkmaktadır. Geliştirilecek uygulama tek bir kodla hem Ios hem Android hem de Windows Phone desteği verdiği için büyük bir kolaylık, özgürlük ve uygulamayı kontrol etme imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda geliştirme maliyetini düşürmektedir.


Web teknolojilerinin verdiği özelliklerin yanı sıra telefonun kamera, veri tabanı, kişi listesi, pusula, gps gibi native özelliklerine de ulaşmasını sağlar. Bu native özellik desteği ise Apahce Cordova kütüphanesi ve bunun eklentileri ile sağlanmaktadır. Web ve native uygulamaların özelliklerinin birleşimi de diyebiliriz.
---------------------


Vatan ne Türkiye'dir Türkler'e, ne Türkistan;
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan.

Baharsu Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler