Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> İnternet

İnternet İnternet Hakkında Güncel Haberler


4.5G ile 3G arasındaki fark artıyor!

İnternet

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 4 Gün önce   #1
  • Online
  • Asteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2018
Mesajlar
Konular


  
4.5G ile 3G arasındaki fark artıyor!Türkiye, LTE (4G) teknolojisine Avrupa ülkelerine göre biraz daha geç geçiş yapmıştı. Bu yüzden 4.5G olarak hayatımıza giren LTE teknolojisi, önümüzdeki yıllarda sunulacak olan 5G‘nin altyapısını da barındırıyordu. Geleceğe yönelik atılım olan 4.5G ile 3G arasındaki fark açıklanan rakamlara göre git gide artıyor.

4.5G ile 3G arasındaki fark 6 kat oldu!
1 Nisan 2016 tarihinde kullanıma sunulan 4.5G ile 3G arasındaki fark, 2017 yılı sonunda tam 6 kat arttı. BTK tarafından açıklanan bilgilere göre; 4.5G abone sayısı 64 milyon 558 bine ulaştı. 3G abone sayısı sayısı ise 10 milyon 249 bine kadar geriledi.

Operatörlerin sunduğu avantajlı 4.5G paketleri ve son dönemde satışa sunulan giriş seviyesi telefonların da 4.5G’yi desteklemesi, aradaki bu farkın ister istemez artmasını sağladı.
Artık neredeyse hiç kullanılmadığı düşünlen 2G teknolojisi abone sayısında 2 milyon 992 bine geriledi. 2G’nin hala 2 milyon abone sayısı olması biraz düşündürücü olsa da, ilerleyen yıllarda 2G azalarak yok olacak.

Ayrıca; 3G ve 4,5G hizmetiyle mobil bilgisayarlardan ve cepten internet hizmeti alan mobil geniş bant abone sayısı da 56 milyon 944 bin 673 olurken, sadece 4,5G hizmetiyle mobil bilgisayarlardan ve cepten internet hizmeti alan mobil geniş bant abone sayısının 40 milyon 3 bin 254 rakama ulaştı.

2017 yılının dördüncü çeyreğinde toplam mobil internet kullanım miktarı ise 576 bin 245 terabayt, 4,5G kullanıcılarının toplam mobil internet kullanım miktarı da 557 bin 993 terabayt olarak gerçekleşti.

    


__________________

Külle Bezenip, Gülle Kandırıldı Tüm Hayallerim....

Konu realsim tarafından (4 Gün önce Saat 12:43 ) değiştirilmiştir..
Online
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.