Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> İnternet

İnternet İnternet Hakkında Güncel Haberler

WhatsApp Yeni Reklam Modeline Geçiyor

İnternet

 
 
Seçenekler
Alt 02-08-2018 15:50   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2017
Nereden
.py
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 24
Teşekkür (Aldı): 64


WhatsApp Yeni Reklam Modeline GeçiyorPopüler mesajlaşma platformu WhatsApp yeni iş modeli için harekete geçti. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulamasının kurumsal şirketlere yeni reklam modelleri sunmak adına kimi değişiklikler yapacağını duyurdu.

2014 yılında Facebook, ücretsiz olarak kullanılabilen WhatsApp’ı tam tamına 19 milyar dolar ödeyerek satın almıştı. Ücretsiz uygulamanın 19 milyar dolarlık değeri birçok kişi şaşırtmış olmasına karşın, Facebook satın almadan sonra uygulamayı ücretsiz şekilde sunmaya devam etmişti. Özelliklere şirketlere yönelik yeni modeller geliştirerek, WhatsApp üzerinden elde ettiği gelirleri arttırmak isteyen Facebook, dün itibarıyla yeni programının detaylarını tanıttı.

İş dünyası için üç farklı model yaratmak istediğini dile getiren Facebook, ilk olarak oluşturacağı kısayol düğmesiyle birlikte müşterilerin şirketlerle anında diyaloğa girmesini sağlayan yeni bir özelliği platforma eklemek istediğini belirtti. İkinci yöntem, işyerlerinin müşterilerine uçağa biniş kartı gibi bilgiler gönderebilmesini sağlarken, üçüncüsü ise gerçek zamanlı destek olarak düşünüldüğü aktarıldı.

Kullanıcılarının deneyimlerini etkilemeden yeni para kazanma yöntemleri üretmek için çokça çalıştığı bilinen Facebook’un bir sonraki değişikliğiyse WhatsApp Durum tarafından yapacağı, kullanıcılar tarafından paylaşılan hikayeler arasına reklam koyacağı söylendi.

Şirketler tarafından durum bölmesine verilen reklamlara 24 saat içinde atılan mesajların ücretsiz olacağı kaydedilirken, ilk 24 saatten sonra müşteriler tarafından gönderilen mesajlardan reklam ücreti alınacağı da kaydedildi. The Wall Street Journal'a göre potansiyel ya da var olan müşterilere gönderilen her mesajın ücreti ise 9,5 cent olacak.

Kaynak___________________________________________


Ben de bir silah alır, askerle beraber müdafaada bulunurum; ölürsem şehid olurum, ben zaten ölmüş bir adamım…

 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau